Ocenění

Studna věčnosti

Autor | Z redakce | Středa 7 prosince 2022 10.41

Naše XB-čková autorka Martina Hohenberger v dubnu vydala  e-knihu Studna věčnosti. Jde o třetí díl trilogie Kletba krve, která už od začátku vzbudila pozornost médií mimo fantastiku. Což opravdu nebývá zvykem. Například redaktoři Českého rozhlasu natočili po přečtení knihy loni v létě o dějišti knihy – o znojemském podzemí – reportáž pro seriál Česko mezi řádky https://radiozurnal.rozhlas.cz/cesko-mezi-radky-8527097/14

Kletba krve se dostala i mezi knihy, oceňovanými Magnesia Litera. Třebaže  ji  porotci nevybrali, je samotné přijetí do této soutěže velice dobrou známkou kvality. Jen si to představte: akční fantasy pro mladé a dostane se do takové společnosti! Možná vás napadne, že je tím pádem škoda vydávat e-knihu, když by právě takovým dílům slušel tisk na papír. Ano, autorka přiznala, že by třeba nakladatelství Euromedia zájem mělo, jenže by kniha musela čekat nejmíň dva tři roky, než na ni přijde řada. Autorka však chtěla dostat příběh ke čtenářům co nejrychleji a proto neváhala, nečekala -a čtenáři jí rozumějí. Jen se moc neví, že je trilogie takto již kompletní, proto tímto informujeme všechny čekající. Navíc lze Studnu věčnosti číst jako samostatnou knihu.  V předvánočním čase tu máte hned zajímavý tip na dárek.

A abyste nehledali zajíce v pytli, tady je malá anotace:

Varování: Scény popsané v této knize jsou nebezpečné. Nepokoušejte se je napodobovat. Nevydávejte se do podzemních labyrintů, neskákejte z útesů, z jedoucích vlaků a ani z továrních komínů. Nepijte lidskou krev, nekousejte své spolužáky, nevrážejte do nich stříbrné dýky ani dřevěné kůly. Nevyhazujte do povětří plynová potrubí ani historické objekty. Děkujeme.

Karel Devor navštěvuje Noční akademii, kde se učí umění kamufláže a to, jak přežít ve světě lidí. Sotva tam však dorazí, už lítá v průšvihu, a to v pořádném. A že mu hrozí smrtelné nebezpečí? To si pište! Karel hodlá pohnout nebem i zemí, aby zachránil kamaráda Matěje, který se nakazil nemocí krvelačných kříženců. Při tom ho čeká spousta nemilých překvapení. Podaří se mu najít lék? Zatímco Bára na vlastní pěst pátrá po zmizelém adoptivním otci, moc magistra Schattenwolfa stále roste. Bára bojuje s jeho vazaly a snaží se mu zabránit v osvobozování důstojníků Stínové armády. Kdo však tahá v pozadí za nitky a čí temná vůle řídí magistrovy kroky? Kdo Bára ve skutečnosti je a proč se skrývá? Před kým vlastně utíká? Najde svého otce?

Hana Mudrová

650 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.