Ocenění

Aleksandra Januszová: Dům u vycházejícího slunce

Autor | Aktuality | Středa 16 února 2011 10.00

Zdá se, že letošní rok bude pro polskou fantastiku v českém překladu velmi příznivý. Jen v prvním čtvrtletí se můžeme těšit na nová vydání obou povídkových knih o Zaklínači od Sapkowskiho, vyjde i zcela nová mistrova kniha Zmije, po letech čekání se objeví pokračování Pilipiukových donedávna beznadějně vyprodaných Sestřenek, dočkali jsme se  i pokračování Grzedowiczova Pána Ledové zahrady

Těžko říct, jak si v této konkurenci povede prozatím docela neznáma Aleksandra Januszová, ale věřím že se ctí. Román Dům vycházejícího slunce je prezentován jako příběh o magii, monstrech a rockové hudbě, což zní vskutku lákavě. Startovní pozici má první díl cyklu Město magů jistě více než dobrou, třeba i díky velmi lákavé obálce Chrise McGratha…

Aleksandra Januszová: Dům u vycházejícího slunce (Město mágů, kniha první)

nakladatelství Brokilon, překlad Robert Pilch, obálka Chris McGrath, 333 stran, 248 Kč, vychází 24. 2. 2011

 

První mágové přišli do města Farewell v dobách, kdy na parketech kraloval charleston a alkohol se dal koupit výhradně na černém trhu. Od té doby uběhlo téměř sto let, ale oni zde pořád jsou. Zdánlivě se ničím neliší od obyčejných lidí. Žijí na hranici dvou světů a chrání smrtelníky před neznámem.
Ve Farewell má každé zákoutí svůj příběh. Po soumraku se ze snu probouzejí bytosti, s nimiž se nikdo netouží setkat tváří v tvář – chrliči, vládci krys, neklidní mrtví. Pod skořápkou každodennosti se skrývají nepochopitelná tajemství. Odpovědi střeží rozsochatá Vrba, jejíž kořeny sahají až k srdci města.
Eunice Wightová – moderní mladá dívka – absolvuje první krůčky spletitého umění magie. Ještě úplně nechápe, čím je svět, k němuž začíná náležet. Vždy se však může spolehnout na pomoc starších mágů, přestože i oni mají dost problémů.
Mág-šermíř Lloyd se utká se svou temnou minulostí. Geniální informatik Timothy vkročí do virtuálního světa. Narcistický rocker Gabriel se konečně začne rozhodovat sám. Společně s řádovou sestrou Veronikou, prastarým Kryštofem a s nečekaným návštěvníkem ze vzdálených míst se postaví mytickým i dávným – a také novým – nepřátelům.
Naleznou odpovědi na záhady, jež po sobě zanechala legendární Kaia Modrooká?
Vyjde Eunice vítězně ze zkoušky, kterou jí uchystal osud?
Dům u vycházejícího slunce je výpravou do hloubi světa, kde se vyplňují proroctví, uskutečňují sny i noční můry. Nikdy nevíte, kam vás zavede další odbočka a jaké překvapení se skrývá v následující uličce.
1 094 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.