Ocenění

Alexej Pechov nás zavede do Bouře ve stínech

Autor | Aktuality | Středa 26 září 2012 7.45

Nakladatelství Zoner Press se o fanoušky žánru fantasy ucházelo kupříkladu romány Trudi Canavanové, Adriana Tchaikovského, Katie J. Taylorové, Olgy Gromykové, Antonia Martína Moralese či knižní řadou Kroniky karmínových kamenů. V bohatém výčtu však záměrně chybí vřele přijaté romány ruského spisovatele Alexeje Pechova, od něhož Zoner v rámci edice Zoner Fantazie vydal v roce 2011 první dva svazky série Kroniky SialyTulák ve stínech a Tanec ve stínech. Netrpělivě očekávaný třetí díl série by se měl konečně objevit v českém překladu v polovině října. To ale není konec dobrých zpráv, pokud půjde všechno dle plánu, mohli bychom se do konce roku dočkat i dalších románů od Trudi Canavanové a Adriana Tchaikovského, o nichž vás budeme samozřejmě informovat.

Alexej Pechov: Bouře ve stínech (Kroniky Sialy 3)

vázaná, překlad Veronika Nohavicová, obálka Vladimír Žákovič, 440 stran, 349 Kč, vychází 15. října

Hrad Spein! Podaří se Haroldovi a jeho přátelům projít hrůzostrašným Palácem kostí až na místa, kam lidská noha po staletí nevstoupila, a zachránit Sialu?

Harold a jeho podivný doprovod, sestávající z urozených elfů, kapitána královských stráží nebo gobliního šaška, trpaslíka a gnóma, konečně dorazili do cíle své cesty. Jenže tím jejich dobrodružství rozhodně nekončí, vlastně teprve začíná. Šikovný zlodějíček musí projít osmi úrovněmi strašidelného Paláce kostí, aby z hrobky generála Groka vyzvedl Duhový roh, mocný artefakt, který jediný může zachránit Sialu. V podzemních prostorách na něj nečeká nic menšího než sama podlá čarodějka Lafresa, takřka nepřekonatelné magické pasti, Pánovi služebníci, obrovští mravenci a zástupy nemrtvých, kteří se odvážného Tanečníka se stíny pokusí zabít, uškrtit, sníst nebo rozcupovat na kousky, utopit, spálit, vyhladovět, otrávit a kdo ví, co ještě. Vyváznout se zdravou kůží se zdá takřka nemožné. Jenže i kdyby se to Haroldovi podařilo, stále nebude mít vyhráno. Před ním je předlouhá cesta domů napříč územím krvelačných orků a Duhový roh povážlivě slábne. Zato armády Bezejmenného jsou na postupu…

Stihne Harold navzdory všem útrapám dojít do hlavního města království včas? A jaká bude cena? Ve třetím díle Kronik Sialy se rozhodne nejen o osudu jednoho mazaného zlodějíčka a jeho exotických přátel, ale také celého světa. Nenechte si tohle napínavé dobrodružství ujít!

808 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.