Ocenění

Amélie se vrací s literární soutěží pro děti (vyhlášení)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 23 května 2013 7.15

Amélii je 12 let. Má černé vlasy, nosí černé šaty, dokonce i kolo má černé. S mámou žijí v zapomenutém domě, kde se před 122 lety zastavil čas. Bojí se poznat svět venku; bojí se, aby to pak nebolelo. Jenže nuda je horší než bolest a necítit nic, to je ze všeho nejhorší. Markéta je pro Amélii nadějí, že její dny nebudou jeden jako druhý. Jsou to nejlepší kamarádky, i když každá je tak trochu z jiného světa… Amélie a tma, první příběh pro děti od Petry Neomillnerové, vzbudil velký ohlas u čtenářů i odborníků. Kniha byla nominována na prestižní Zlatou stuhu IBBY v literární kategorii pro starší děti a zároveň získala cenu Akademie sci-fi, fantasy a hororu za výtvarnou podobu. Albatros se společně s autorkou rozhodl vydat další příběh o tajemné Amélii a její kamarádce Markétě. Amélie a barevný svět vyjde v září letošního roku.

Příběh si o pokračování přímo říká, autorka odevzdala prvních několik stran, které opět slibují napínavý a tajemný, přitom však laskavý, příběh. Tentokrát se budou řešit problémy s první láskou,“ prozradil Ondřej Müller, programový ředitel Albatros Media a.s., který přivedl Petru Neomillnerovou, oblíbenou autorku fantasy románů pro dospělé, k psaní pro děti.

K vydání knihy připravil Albatros literární soutěž pro děti. Aby si děti zkrátily dobu, která zbývá do vydání dalšího příběhu Amélie, a zároveň zapojily vlastní fantazii, vyhlásilo nakladatelství Albatros ve spolupráci s Klubem mladých čtenářů literární soutěž o pokračování příběhu z knihy Amélie a tma. Příspěvky v rozsahu 5 až 7 stran formátu A4 mohou děti posílat na adresu nakladatelství do 28. června 2013 s heslem Soutěž s Amélií. První tři autoři nejlepších příběhů se osobně setkají s Petrou Neomillnerovou, od níž dostanou podepsanou knihu Amélie a barevný svět.

Práce budou přijaty do soutěže pouze do konce školního roku. Nezapomeňte uvést jméno a příjmení, věk, adresu a také název a adresu školy, do které autor(ka) chodí. Práci můžete poslat poštou na adresu Albatros Media a.s., Soutěž KMČ, Na Pankráci 30, 140 00 Praha 4 (na obálku napište heslo Soutěž s Amélií), nebo e-mailem na adresu soutezkmc@albatrosmedia.cz (do předmětu napište Soutěž – Amélie hledá svůj příběh). Vybraní vítězové se mohou těšit na osobní setkání s autorkou Petrou Neomillnerovou, přímo v prostorách nakladatelství Albatros, od níž dostanou její novou knihu s dalším příběhem Amélie a Markéty. Vítězné práce otiskneme v příštím katalogu Albatros PODZIM 2013 a zveřejníme na stránkách www.kmc.cz.

1 819 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.