Ocenění

Vlčí dar i pro slovenské čtenáře… (preview)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 17 července 2014 7.30

V centru úplně nového světa – moderního, uhlazeného, plného nejvyspělejších technických vymožeností – se odehrává podmanivý příběh starý jako lidstvo samo: zrození vlkodlaka, převyprávěné a popsané tak, jak to dokáže pouze Anne Riceová, kultovní autorka Upírských kronik a stvořitelka čarovných gotických a fantastických příběhů. Děsivé a temné příběhy o vlkodlacích překlenuly staletí a v dnešní přetechnizované době nabírají druhý dech… V českém jazyce vyšla kniha pod názvem Vlčí dar u nakladatelství Baronet v minulém roce, letos vyšla také ve slovenštině pod stejným názvem u nakladatelství Tatran a my vám přinášíme obsáhlou ukázku…

Anne Riceová: Vlčí dar

vázaná, překlad Lucie Halová, 388 stran, 15,90 EUR

Současnost. Město. Drsné pobřeží severní Kalifornie. Útes vysoko nad Tichým oceánem. Obrovské sídlo plné krásných zákoutí a úchvatné historie na pozadí lesa mohutných sekvojí. Mladý novinář ze San Francisco Observer je přivítán starší ženou v jejím úžasném rodinném sídle. Jde o náhodné setkání dvou nepravděpodobných společníků. Idylickou noc však náhle ukončí příšerné, nepředstavitelné násilí, mladíka nevysvětlitelně napadne – a pokouše – zvěř, kterou ve tmě ani nezahlédne. Násilný čin započne hrůznou, ale svůdnou proměnu a mladý muž – nadšený a zároveň vystrašený – se smiřuje s tím, že se mění a současně se obává, co se z něho stane – co nevidět zakusí vzrušující vlčí dar.

Snaží se vzdorovat paradoxní slasti a radosti z vlčí nespoutanosti a potěšení ze síly a (překvapivého) apetitu, zamotá se do podivné a nebezpečné záchrany ohrožených lidí. Vlčího muže zoufale pronásledují úřady, média i vědci. Hrozí, že důkazy DNA odhalí jeho dvojitou identitu. Když se ho zmocní nová vroucí láska, vynořují se otázky, které ho ženou hlouběji do neznámého záhadného světa: proč a jak dostal tento dar, jaká je jeho skutečná povaha a co má znamenat ta podivná, ale uspokojující touha po dobru. Je hluboko uvnitř přesvědčený, že takových jako on je možná víc a sledují ho – jsou to jakési strážné bytosti, které existují odjakživa, znají starověké tajemství a alchymistické záhady. A při tom všem hledá spásu pro duši ztrápenou novým světem svodů a před ním je náročná, vzrušující cesta, aby se stal naplno vlkem a zároveň zůstal člověkem.

Ptali se mě, zda z toho udělám sérii. Odpověděla jsem, že nevím.

Ve Vlčím daru jsem na papír vložila ucelený příběh,

ale hlavní postavy žijí dál v mé představivosti jako žádné jiné z mých knih…

Anne Riceová

631 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by Kim — 17.7.2014 @ 7.42

    a je to tu…

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.