Ocenění

Anne Riceová nám přináší Dar vlka (ukázka)

Autor | Aktuality | Pondělí 14 ledna 2013 8.20

Anne Riceová je ve světě a patrně i u nás známá především jako autorka románu Interview s upírem (1976), jenž proslul především svou filmovou verzí s Bradem Pittem a Tomem Cruisem v hlavních rolích. Česky tento román vyšel už dvakrát, ovšem další svazky známé desetidílné série Upíří kroniky už to u nás mají o mnoho těžší – prozatím vyšel pouze šestý díl a to i přes internetovou petici fanoušků, která vybízí nakladatele k vydání kompletního cyklu. Nakladatelství Baronet nám místo toho nabídne alespoň autorčin nejnovější román Dar vlka (2012), v němž se Anne pustila do modernizace vlkodlačího mýtu. Jde o samostatný román, což už je dnes v rámci fantastiky poměrně vzácností, a kdo ví, třeba se Baronet po jeho úspěchu pustí i do odvážnějších projektů Anne Riceové…

Anne Rice: Dar vlka

vázaná, 349 Kč, chystá nakladatelství Baronet na únor 2013

Nový svět – moderní, přitažlivý, plný špičkových technologií – a uprostřed něj příběh tak starý a přesvědčivý, jako samotná historie: stvoření vlkodlaka, přepracované a znovu sepsané Annou Riceovou, vypravěčkou fascinujících příběhů a čarodějkou, která dokáže vytvořit neobyčejné světy.

Mladý reportér nedávno zaměstnaný u San Francisco Observer. Starší žena, vítající jej v majestátním rodinném domě. On tam přijel psát článek. Ona chce urychleně prodat onen dům. Náhodné setkání mezi dvěma naprosto odlišnými lidmi. Idylická noc – přerušená tragickou událostí – mladý muž je bezdůvodně napaden, pokousán šelmou, ze které díky tmě spatří pouze obrys. Brutální epizoda děsivým způsobem změní Reubenovi celý život. Mladý muž je lapen v extázi a v hrůze, snaží se přijmout, čím se stal, a obává se budoucnosti. Zároveň ho ale vlčí dar nesmírně vzrušuje. Odolává potěšení a vlčí divokosti… zároveň získal silný smysl pro dobro. Na stopě mu jsou vládní složky, média a vědci (důkazy plynoucí z DNA ohrožují jeho dvojí život). Potkává opravdovou lásku a přemýšlí nad stále se vynořujícími otázkami týkající se jeho nové existence: Proč a jak tenhle dar získal? Jaký doopravdy je? Co znamená ona tajemná posedlost dobrem? A jsou tu další takoví jako on – strážci, kteří jako oko v hlavě střeží prastará tajemství a znalosti z alchymie?

Během hledání cesty, jež by spasila jeho duši, prožíváním situací, ve kterých musí čelit pokušení, si začíná uvědomovat, že se stává obojím – člověkem i vlkem.

Ukázka z knihy

705 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.