Ocenění

Nechte se vyasfaltovat i vy! (audioukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 24 Červen 2014 7.35

Dnes uvolňuje audio vydavatelství Walker & Volf do distribuce už svou třetí audio knihu. Ve formátu MP3 se posluchačům představuje ASFALT I. Poslední tři týdny, nezapomenutelnou knihu Štěpána Kopřivy, která v nezkrácené podobě nabízí přes osmnáct hodin zběsilého čtení na cestě do pekla. Ke stažení poteče Asfalt přes audioportály Audiotéka, Palmknihy, Kosmas, Alza, Audiolibrix, Bontonland, Floowie aj. Druhá část ASFALT II. Efektivní brutalita, dalších čtrnáct hodin poslechu, bude posluchačům k dispozici o necelý měsíc později, 21. července 2014. Na CD-MP3 vyjdou obě části v dvoudiskové výpravné podobě během první poloviny října 2014.

Pro tuto sběratelskou edici (celkem přes 32 hodin brutálně-satirického hororu) je připraven působivý potisk kompaktních disků z dílny našeho grafika Petra Šimčíka. Na samotné obálce nahrávky bude využita původní knižní ilustrace od Davida Hanzla. Režisér Radek Volf měl mimořádně šťastnou ruku při výběru vypravěče. Herec Ludvík Král s příběhem doslova dýchá, temným hlasem postavy oživuje a v duchu hororového žánru i pohřbívá, nenechá zapadnout jediný vtip či narážku. Ostatně sám Štěpán Kopřiva, který se jednoho z nahrávání v hornopočernickém studiu W&V zúčastnil, takto komentoval audio podobu své knihy: Ten člověk je snad ještě větší šílenec než já. A podle nás měl pravdu.

S audioknihou ASFALT I. Poslední tři týdny si vychutnáte hlášky lepší, než má Poslední skaut nebo Iron Man 3, ale působivě vyniknou i brutální popisy a násilné či bojové scény. Přestože jde bezesporu o nadsázku, raději jsme se přiklonili k upozornění, že pod 18 let věku nahrávku k poslechu nedoporučujeme.

Žoldáci neumírají. Žoldáci odcházejí do pekla. Po příchodu Kuffenbachova speciálního komanda do hlubin inferna Peklo teprve poznává, co je to pravé peklo. Pět žoldáků se rozhodne zatočit s celou Satanovou říší, a dělají to tak krvavě, že i ďáblové jsou šokovaní brutalitou cynických zabijáků. Peklo vyrábí z lidí asfalt, a nechtějte vědět, co vyrábějí z pekelníků naši antihrdinové. Anebo vlastně – chtějte to vědět!

740 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.