Ocenění

Batman a syn: Morrison se ujímá vlády nad temným rytířem!

Autor | Aktuality | Středa 23 května 2012 8.40

V září roku 2006 se v klasické komiksové řadě Batman začal odvíjet dnes už legendární popis pádu temného rytíře. Scenáře se ujal sám Grant Morrison a v příběhu známém jako Batman a syn (sešity č. 655-658 a 663-666) ho doprovázeli výtvarník Andy Kubert a inker Jesse Delperdang. Začíná tak přelomová událost v Batmanově životě, která se dále odvíjí v albech Batman: The Black Glove, Batman R. I. P. a vrcholí Batmanovým návratem skrze čas v albu Batman: The Return of Bruce Wayne. Navíc úzce souvisí s marvelovskou megaudálostí Final Crisis, ve které měl Morrison rovněž prsty. V albu Batman a syn se dočkáme také novely Klaun o půlnoci doprovázené temnými ilustracemi Johna Van Fleeta. Nakladatelství BB art se tak konečně pouští do Morrisonova Batmana a to je rozhodně skvělá zpráva!

Grant Morrison, Andy Kubert & Jesse Delperdang: Batman a syn

vázaná, překlad Petr Zenkl, obálka Andy Kubert, 200 stran, 499 Kč, vychází 11. 7. 2012

Talia, dcera Batmanova dávného protivníka Ra’s al Ghula, představí Batmanovi svého syna Damiena a tvrdí, že otcem je sám Batman. Damiana dosud vychovávala Liga asasínů, Thalia ale chce, aby se nyní své výchovné role ujal jeho skutečný otec. Batman nakonec souhlasí, netuší ale, k čemu se zavázal. Chlapec je vzteklý a agresivní, a svou agresi obrací nejen vůči svému otci, ale i vůči Robinovi a Alfredovi. Jedná se skutečně o důsledek nevhodné výchovy v prostředí asasínů nebo je za vším tajný Taliin plán jak zlikvidovat Batmana?

Pokud jste mě snad viděli na Světě knih při předávání cen Akademie SFFH, pak už víte, jakému komiksu jsem tam záměrně dělal živou reklamu svým stylovým tričkem (viz první obálka v řadě).

1 287 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.