Ocenění

Baxter a Pratchett objevují Dlouhou zemi… (ukázka)

Autor | Aktuality | Pondělí 14 října 2013 7.45

Spojení věhlasného britského tvůrce science fiction Stephena Baxtera, autora vědeckofantastického cyklu Xeelee, a celosvětově populárního spisovatele humorné fantasy Terryho Pratchetta, autora dnes už nesmrtelné Zeměplochy, je věcí natolik pozoruhodnou, že nemohla ujít pozornosti nakladatelství Talpress. Zvláště, když jde o Pratchettovu první románovou spolupráci od klasiky Dobrá znamení napsané spolu s Neilem Gaimanem. Dlouhá Země je science fiction založená na ústředním všeobjímajícím nápadu, dle kterého lidstvo získá přístup do nekonečného pozemského prostoru, což má samozřejmě dalekosáhlé důsledky na celou společnost. My vám přinášíme ukázku v podobě úvodní kapitoly…

Stephen Baxter & Terry Pratchett: Dlouhá Země

vázané, překlad Jan Kantůrek, obálka Trilabit, 384 stran, 299 Kč, vydá Talpress v listopadu

1916: Západní fronta. Vojín Percy Blankeny se probudil. Leží ve svěží jarní trávě. Slyší zpěv ptáků a vítr ve větvích stromů. Kam se poděly bláto, krev a rozstřílená krajina Země nikoho?

2015: Madison, Wisconsin. Policistka Monica Jansonnová prohlíží spálený dům samotářského vědce, o němž jedni říkají, že je bláznivý, jiní zase, že nebezpečný, a najde tam zajímavou věcičku. Krabičku, která obsahuje nějaké dráty, třípolohový vypínač a… brambor. Je to prototyp vynálezu, který navěky změní pohled lidstva na svět.

A to je výraz opravdu slabý…

Dlouhá Země je první román, který vznikl ze vzrušující spolupráce mezi tvůrcem Zeměplochy, Terrym Pratchettem a oceňovaným sci-fi spisovatelem Stephenem Baxterem.

Ukázka z knihy:

2 302 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by PMarek — 14.10.2013 @ 10.11

    Tak na tohle se strašně těším, podobně jako na Leviathana…

  2. Komentáře by Roman Štědronský — 14.10.2013 @ 19.50

    Seznam pro Ježíška se rozrůstá…

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.