Ocenění

Beautiful Creatures – nejen další Stmívání?

Autor | Aktuality | Úterý 9 října 2012 7.50

Neobvyklé romance pro dospívající ve stylu Stmívání Stephanie Meyerové už se díkybohu pomalu zajídají i původní cílové skupině, to však nemění nic na tom, že jich i přesto vzniká víc než dost. Po těch úspěšnějších románech samozřejmě pasou ziskuchtivá filmová studia, a když není nic na skladě, zkouší se prosadit podobně zpracovanými obdobami nějaké klasiky (Červená Karkulka a spol.). Ale těžko se nad tím rozohňovat, ona ta vlna snad jednou přejde. A navíc se sem tam blýskne na lepší časy něčím serióznějším. Takové Hunger Games (2012) byly kritikou přijaty spíše pozitivně, i když zrovna v tomhle případě nejde o úplně typického zástupce daného žánru. A tím se konečně dostáváme k Beautiful Creatures, které se příští rok pokusí trochu zamíchat s provařenými motivy, ačkoliv na první pohled mohou působit dost tuctově.

Nepřekvapí, že jde o adaptaci stejnojmenné knihy, konkrétně autorské dvojice Kami Garciové a Margaret Stohlové, která je v jistých kruzích dost vychvalovaná. Třeba na MTV, ehm… Každopádně jde, jak jinak, o romanci se značnými prvky mystiky. Hlavními hrdiny jsou mladík Ethan Wate a Lena Dunchannesová, jež vládne jistými čarodějnými schopnosti. Zápletka se potom točí kolem ubíhajícího času do Leniných šestnáctých narozenin, kdy bude rozhodnuto, jestli propadne Světlu nebo Temnotě a protože ta má navrch, musí Ethan přijít na to, jak dívku zachránit. Inu, dvakrát lákavě to nepůsobí, ale trailer je překvapivě vážný, atmosférický a nevyvolává neřízené záchvaty smíchu, což se počítá. A k tomu vedlejší motivy vypadají celkem zajímavě.

Našlápnuto mají Krásné kreatury dobře. Naplní však očekávání?

K dobru se filmu musí přičíst i režie a obsazení. Důležité role totiž připadnou Christine z Fantoma opery Emmy Rossumové, Jeremymu Ironsovi, který nepotřebuje komentář, nicméně si neodpustím, že se v poslední době vyšvihl díky historickému seriálu Borgiové, vedle něhož se představí ještě vynikající britská herečka Emma Thompsonová. Šéfuje jim pak Richard LaGravenese, zodpovědný třeba za romantické drama P. S. Miluji Tě (2007) nebo krimi Mezi řádky (2007), takže alespoň jedna složka by mu mohla jít. Byť bych asi nebyl sám, kdo by ocenil raději odklon od romantiky. Jenže už vzhledem k datu premiéry stanovenému na 14. února 2013 s tím asi moc počítat nemůžeme. Akorát upoutávka bude zřejmě tradičně sestříhaná z těch lepších momentů.

903 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.