Ocenění

Byla krásná, byla velká, byla pyšná, zkrátka fajn…

Autor | Aktuality | Středa 6 června 2012 8.00

Steampunk je v kurzu. U nás ještě tolik ne, ale ve světě válcuje ostatní subžánry tak, že editorská dvojice manželů VanderMeerových připravuje už třetí průřezovou antologii, zatímco takovému new weirdu věnovali jen jednu… K tomu nejlepšímu a nejpopulárnějšímu se počítá také román Zemětřas od americké autorky Cherie Priestové, která si za něj odnesla cenu Locus a v minulém roce ho publikovala i v českém překladu. Pokračování v rámci populární série Mechanické století přináší krátký román Clementine, který nás zavede do světa vzducholodí, špionů a ničivých válečných strojů. Už teď v Tritonu pracují na třetím dílu série, jenž by měl pod jménem Bitevník vyjít snad už koncem roku, což je jistě dobrá zpráva nejen pro ctitele ozubených koleček…

Cherie Priestová: Clementine

brožovaná, překlad Zdeněk Uherčík, obálka Jon Foster, 176 stran, 199 Kč, vydává Triton 11. června 2012

Maria Isabella Boydová, úspěšná konfederační špionka, se během let stala natolik známou, že je pro výzvědnou službu prakticky nepoužitelná. Jako vdova propuštěná ze státních služeb a na hranici bídy neochotně přijímá nabídku Pinkertonovy národní detektivní agentury v Chicagu.

Aby toho nebylo málo, jejím prvním úkolem je zakázka unionistické armády. Federaci totiž velice leží na srdci osud nákladní vzducholodě Clementine, kterou k nelibosti Strýčka Sama přes Skalnaté hory neúprosně pronásleduje jiná vzducholoď. Clementine převáží utajovaný vojenský náklad, který musí být co nejdřív doručen do Louisville.

Podle dostupných zpráv je oním pronásledovatelem uprchlý černoch, po kterém už patnáct let úřady pátrají. Celou tu dobu se kapitán Hainey pohybuje po celém kontinentu, zanechává za sebou vyloupené banky, krade válečné stroje a pašuje zbraně od pobřeží k pobřeží.

A Maria ho má chytit.

628 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.