Ocenění

Catherynne M. Valenteová vypráví Nesmrtelný příběh (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 28 listopadu 2013 7.15

Když už si člověk říká, že letošní předvánoční knižní hodokvas není tak bohatý jako v předchozích letech, vytasí se nakladatelé s dosud dobře utajovanými trumfy. Argo si pro nás připravilo druhý svazek úspěšného Mycelia a co nevidět srdcové eso v podobě antologie Plnou parou. Laser-books připravují jeden z nejlepších upírských románů dvacátého století Anno Dracula. A Albatros? Ten si po dvou útlých knížečkách pro děti od Catherynne M. Valenteové připravil zajímavý román od stejné autorky na hranicích magického realismu a fantasy. A to si pro milovníky obrázkových seriálů připravil pod hlavičkou nakladatelství XYZ ještě monumentální Zlatou knihu komiksů Vlastislava Tomana, na kterou přijde řeč příště…

Catherynne M. Valenteová: Nesmrtelný příběh

vázaná, překlad Eva Dobrovolná, obálka František Štorm, 304 stran, 349 Kč

Catherynne M. Valenteová v Nesmrtelném příběhu vychází z dobré znalosti ruských pohádkových motivů. Nejen motivicky, ale i po jazykové stránce román připomíná nejlepší díla magického realismu ve své nejčistší podobě (připomeňme v této souvislosti například povídkovou tvorbu Maxima Gorkého).

Marija Morevna, hlavní hrdinka románu, už jako dítě objeví bránu do světa kouzel, a tím navždy určí svůj osud. Stojí tak po celý život rozkročena mezi dvěma světy – realitou Ruska první poloviny 20. století a říší Života Kostěje Nesmrtelného. Ale ať už mezi rusalkami, obry a domy spletenými z lidských vlasů a kůže, nebo s přídělovými lístky v ruinách bombardovaného Petrohradu, zakouší Marija sílu pravé lásky, bolest z osudových ztrát, chvilkovou opojnost štěstí, nesnadnou volbu mezi Dobrem a Zlem a nevyhnutelnost osudu – prožívá svůj nesmrtelný příběh.

Ukázka z knihy:

1 261 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by filtr — 28.11.2013 @ 7.28

    to vypadá na pořádnou pecku…
    ps: anno dracula vyjde ještě do vánoc?

  2. Komentáře by Martin Sust — 28.11.2013 @ 7.52

    Zatím to tak opravdu vypadá. Laser by tak sezónu završil opravdu monumentálně.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.