Ocenění

Celoplanetární apokalypsa po česku (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 29 srpna 2018 16.00

Abychom na webu našeho časopisu věnovali celý týden aktuálním hororovým počinům, to se ještě nestalo. Ovšem hororový žánr se v našich literárních končinách rychle vzmáhá a chvályhodně se to netýká pouze anglo-americké, potažmo dokonce ani pouze překladové tvorby, ale i odvážných knižních výdobytků domácích autorů. Vilém Koubek, autor cynického komiksového stripu Korektor přichází se svým neméně cynickým prozaickým debutem, ke kterému obálku samozřejmě nakreslila jeho komiksová spolupracovnice Jana Kilianová. A podle všeho půjde o řež plnou černého humoru kdesi na pomezí splatterpunku, bizarro a lovecraftovských vizí lidstvo přesahujících hrůz. Pokud si to neumíte představit, zkuste ukázku v podobě první kapitoly…

Cepel-entropie-obalka

Vilém Koubek: Čepel entropie

brožovaná, obálka Jana Kilianová, 238 stran, 289 Kč

Tonda Vořezálek otevře oči do světa, v němž zemřel. Znovu potká svou milující ženu i přátele z útulného domova důchodců — a vzápětí je všechny pozabíjí. Démon, kterého si přinesl z podsvětí, má totiž hlad a chce si užívat. Záhy však démon zjistí, že svět lidí není tak idylické místo, jak ho líčí legendy a cestovní kanceláře v pekle. Na paty se mu nalepí lovci, smůla a možná i prastaré mocnosti. Ne přede všemi se mu podaří utéct, a jeho bezstarostné vraždění pro radost se změní v boj o přežití. Změří tak síly se Satanem, zjistí, že z earl greye se dá vylouhovat pořádně silný odvar, a na vrcholu šílenství se projede po zcela průjezdné dálnici D1. Nakonec se kolem něj rozpoutá celoplanetární apokalypsa.

Čepel entropie se hrdě hlásí ke splatterpunku, ale místy si tyká i s H. P. Lovecraftem, a nebojí se dokonce využít prvků hororového žánru bizarro.

Ukázka z knihy:

Související odkaz:

Stripový komiks Korektor cílí na cynické čtenáře

host-logo

1 285 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.