Ocenění

Cesta do hlubin vidlákovy duše… (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 30 listopadu 2017 15.00

Jeff Lemire rozehrává jemně hořkou parodii na superhrdinské ságy, v jejímž rámci spolu postavy příběhu musí žít jako každá jiná dysfunkční rodina. I znalci americké komiksové historie si v Černé palici přijdou na své: každá z postav totiž odkazuje k určité komiksové éře a autor si jejich prostřednictvím originálně pohrává s klišé, která jsou pro danou dobu a tvorbu typická. Lemire přenechal výtvarnou stránku komiksu kreslíři Deanu Ormstonovi a sám se ujal pouze scénáře. Černá palice začala vycházet pod hlavičkou Dark Horse v roce 2016 a ohlasy na sebe nenechaly dlouho čekat – v roce 2017 série získala prestižní Eisnerovu cenu za nejlepší novou komiksovou řadu. Dark Horse prozatím ze série vydalo třináct sešitů ve dvou knihách, celkem by mělo vyjít pět knih…

Cerna-palice-obalka

Černá palice 1: Tajemství počátků

scénář Jeff Lemire, kresba Dean Ormston

vázaná, překlad Alexandra Niklíčková, 192 stran, 599 Kč

Černá palice je hořká parodie na superhrdinské příběhy, ve které její autor Jeff Lemire představuje nové univerzum na pomezí superhrdinských a nezávislých komiksů.

Zapomenutí hrdinové Spiral City se v důsledku interdimenzionální katastrofy ocitnou na tajuplné farmě, odkud nemohou odejít a kde spolu žijí jako každá jiná dysfunkční rodina. Není návratu zpátky domů!

Ukázka z knihy:

comicscentrum_logo

1 252 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.