Ocenění

Černobylský deníček odvážného turisty

Autor | Aktuality | Úterý 3 dubna 2012 7.30

Milý deníčku, zítra nás čeká výlet do Pripjati, což je, jak jistě dobře víš, město nedaleko černobylské jaderné elektrárny, kde v roce 1986 vybuchl jeden z reaktorů. Určitě to bude skvělé. Jen si to představ, všichni obyvatelé se museli narychlo spakovat a během pár hodin už oblast zela prázdnotou, přičemž dodneška tak v podstatě všechno zůstává beze změny. Ach, určitě to bude strašně vzrušující! Dokonce tam ani nejedeme klasicky autobusem s dalšími turisty, ale najali jsme si místního průvodce, takže se podíváme i na místa, kam normálně nikdo nesmí… Nějak takhle idylicky by mohl začínat chystaný snímek Chernobyl Diaries dle scénáře Orena Peliho, autora a režiséra prvního Paranormal Activity (2007). Jenže asi nebude žádným překvapením, když se věci brzy poněkud zvrtnou. A to tak, že pořádně.

Inu, pokud vám jdou po krku duchové obětí černobylské katastrofy, nedá se to označit jinak, než za pořádný průser. Nebo vlastně jo. Jestli se vás snaží vykostit duchové, máte ještě možná pár šancí, jak se zachránit. Ale pakliže se zrovna nacházíte v přes pětadvacet let opuštěném městě, kde se nedovoláte pomoci a odkud nemáte jak uprchnout a navíc je tu ten nezanedbatelný problém s radiací, no, Bůh s vámi. Zvlášť v případě, že trpíte značným nedostatkem jodových tablet.

Extrémní turismus – nový adrenalinový zážitek.

Oren Peli v současné době kutí filmovou adaptaci videohry Area 51 (jestliže se bude držet předlohy, pravděpodobně půjde o béčkové akční sci-fi o poněkud zmutovaném vojákovi, co na vlastní pěst udělá sirotky z půlky galaxie), na režisérskou židli tak místo něj usedl debutant Bradley Parker, odborník na vizuální efekty. Uvidíme, jak se s látkou popere a jestli svou původní filmařskou profesi pořádně využije i jako režisér. Malé plus má už ale teď za vyvarování se dokumentární kameře ala Záhada Blair Witch (1999), nebo právě Paranormal Activity, jež se alespoň mně začíná v posledních letech dost zajídat. Obsazení je pak natolik nevýrazné, že snad ani nemá cenu ho zmiňovat, byť obličej Jesseho McCartneye byste při troše snahy poznat mohli.

Chernobyl Diaries překvapivě nejdou ve šlépějích jiných zajímavých počinů a (představte si zaznění fanfár) mají českého distributora! A to znamená jediné – premiéru 24. května.

615 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 5 »

 1. Komentáře by idle — 3.4.2012 @ 8.40

  No, podobný výlet taky tak trochu chystáme – takže doufám, že tohle není jeho scénář. 🙂

 2. Komentáře by Martin Sust — 3.4.2012 @ 9.13

  Ajaj, zmutovaná idle, to nám ještě chybělo… 🙂

 3. Komentáře by PMarek — 3.4.2012 @ 11.43

  To idle : tenhle výlet bych si raději být vámi odpustil. Účinky vysokého stupně radiace jsou známé a popsané, byť jsou velmi individuální, účinky radiace nízké jsou polem naprosto neprobádaným. Je to nezodpovědný risk. Věřte mi. „Tak trochu tomu rozumím“. 🙂

 4. Komentáře by KeB — 3.4.2012 @ 15.11

  idle, neposlouchej ho! Mít děti se dvěma hlavičkama nebo třema ručičkama je terno 😀

 5. Komentáře by idle — 3.4.2012 @ 15.20

  KeB: Myslíš Zafoda? No já ti nevím. 🙂

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.