Ocenění

Slovanský rek Bivoj opět na scéně (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 13 prosince 2016 15.05

V nedávno založené edici Brokilon Alternativa jsme si doposud zvykli vídat knihy pro nakladatelství Brokilon spíše nezvyklé, ostatně doposud se zde objevil alternativní pohled na Středozemí pod názvem Tajemství Morie od Vladimíra Šlechty, první český steampunkový román Ve službách královny od Petry Slovákové, alternativka Nad českými zeměmi slunce nezapadá od Jana Kotouče či transhumanistická antologie Terra Nullius sestavená Julií Novákovou. Omnibus shrnující všechny dosud vydané bivojovské fantasy z pera Juraje Červenáka je na první pohled vybočením z řady, nicméně pro nakladatele jde o vůbec první knihu podobného typu, a tak má v edici jistě také své místo. Kniha vyšla na začátku prosince a my pro vás máme obsáhlou ukázku…

bivoj_front

Juraj Červenák: Bivoj

vázaná, obálka Michal Ivan, 700 stran, 548 Kč

Řeka Vltava odděluje území kmene Čechů od Návu, knížectví duchů na zapovězeném východním břehu. Pouze jednou za rok je vladykům a stařešinům dovoleno překročit její tok a vystoupit na posvátný Chrasten, aby tam ve svatyni Vyšehrad obětovali bohům a žádali kněžnu Libuši o hadačské předpovědi a rozsudky ve vzájemných sporech.

Letos však výroční slavnosti předcházejí zlá znamení. Libušina sestra Kazi byla cestou ze svého hradiště napadena děsivým démonem s kančí podobou. Vědmu v poslední chvíli zachránil Bivoj, syn Sudivojův, lovec z rodu Strošovců. Kdo běsa vyvolal? Proč se někdo pokouší zasít mezi české lechy svár? A jak to souvisí s varováním ducha Libušina otce, váženého knížete Kroka, který se zjevil svým dcerám a přinesl zvěst o hrozbě, přicházející z tajemných končin až někde za hvozdy mrtvých?

Kompletní vydání všech dobrodružství slovanského reka. Obsahuje novelu „Vládce stříbrného šípu“ a romány „Bivoj běsobijce“ a „Bivoj válečník“.

Ukázka z knihy:

brokilon_logo

865 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.