Ocenění

Chlapec a jeho robot. Lekce robotiky pro malé čtenáře.

Autor | Aktuality | Úterý 27 března 2012 7.30

Původně se pod hlavičkou Knižního klubu očekával Wilsonův román Robocalypse, ovšem ten se nakladatel dost možná rozhodl odložit až na příští rok, kdy se v kinech objeví filmové zpracování v režii Stevena Spielberga. Místo toho se nám stoupající hvězda literárního nebe s doktorátem z robotiky představí svým románem pro mládež Chlapec a jeho robot (2011), který sice nevzbudil tak bouřlivé ohlasy jako starším čtenářům určená Robokalypsa, ale zklamat by určitě nemusel. Zvláště pokud ho využijete k výchově budoucích čtenářů žánru, což je samozřejmě činnost kromobyčejně záslužná (moderních science fiction pro malé čtenáře není na trhu zrovna dostatek). A tak nezbývá než knihu doporučit jako nadmíru vhodnou četbu dětem před spaním a těšit se na věci příští…

Daniel H. Wilson: Chlapec a jeho robot

vázaná, překlad Lumír Mikulka, obálka Peter Bollinger, 184 stran, vyjde v květnu

Chlapec jménem Kód se neplánovaně dostane do Mechosu, země robotů, kde ho na každém rohu čeká setkání s prapodivnými robotickými tvory – Nekonečkou s ostrými kusadly, obřím vrahobotem i droboučkými nanoskopickými příšerkami, které zničí všechno, co jim přijde do cesty. Mechos je fascinující, ale zároveň i velmi nebezpečný. Brzy se ukáže, že jediný způsob, jak se Kód může dostat zase domů, je nebezpečná záchranná výprava.

Wilson má před sebou zářivou kariéru. Uspěje i na českém trhu?

1 209 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 4 »

 1. Komentáře by Cloudy — 28.3.2012 @ 16.22

  K výchově budoucího čtenáře bych dneska spíš ocenil něco ve stylu Polámal se robůtek, Androdi a obilí nebo Kosmonaut a kalhotky.

 2. Komentáře by Martin Sust — 28.3.2012 @ 16.57

  Tak to pořiď do zásoby, než se naděješ, bude se to hodit 🙂

 3. Komentáře by Cloudy — 29.3.2012 @ 9.36

  Až přijdou Vánoce, a ty přicházejí každým rokem rychleji, nějaký výběr (pokud vůbec bude možnost výběru) z dětské sci-fi určitě pořídím, dokud je to ještě na papíře. Chtěl jsem ale poukázat na potenciální díru na trhu s knihami. Zda se jedná o díru s potenciálem, to je samozřejmě věc jiná.

 4. Komentáře by Sliva — 1.4.2012 @ 22.30

  Jejda, tak to je přímo pro nás. Doma osmiletý kluk, co je zblázněný do robotů už tak, hurá jde se vychovávat:-D

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.