Ocenění

Chystá se druhá řada seriálu Mortal Kombat: Legacy

Autor | Aktuality | Úterý 26 února 2013 8.00

Vynikající krátkometrážní snímek Mortal Kombat: Rebirth (2010) režiséra Kevina Tancharoena ukázal, že z původně videoherní značky se i po letech neúspěšných pokusů o filmovou adaptaci dá vykřesat kvalitní podívaná. Bohužel ve Warner Bros. si to tak úplně nemysleli a celovečerák, který měl následovat, šel k ledu (oznámen sice byl a dokonce měl jít do kin letos, ale zatím se nic neděje). Ono se asi není čemu divit, Mortal Kombat (1995) je sice fajn béčko, ale jeho koncepce by dneska už moc neobstála, no a pokračování… To je prostě bezbožnost ve své nejčistší formě. Čímž chci říct, že chápu, čeho se producenti obávají. Na druhou stranu, kdyby se nebáli, nemohli bychom zadarmo sledovat webseriál Mortal Kombat: Legacy (2011) a to by byla škoda.

Tancheroen jeho prostřednictvím představil svou vlastní vizi daného universa – temnou a v rámci možností realistickou – a diváci ji milovali. Možná i díky odkazům na první Andersonovu verzi. Kvalita jednotlivých dílů možná byla kolísavá, ale ty slabší lehce vynahrazeny některými opravdu povedenými, třeba přímo geniální epizodou o Raidenovi. Jedinou závažnější brzdou bylo zaměření seriálu. Jako celek totiž slouží k představení příběhového pozadí všech účastníků turnaje, na ten samotný už ale místo nezbylo. Což se ovšem brzy změní.

Celovečerní snímek v podobném duchu by se určitě neztratil.

V přípravě je druhá řada (s premiérou se počítá na duben), ve které konečně dojde k zápasu na život a na smrt a rozhodne se o osudu Země. Ok, to nezní úplně lákavě, ale jsem si jistý, že scenáristé nezklamou ani tentokrát a základní ideu herní série rozvedou, obohatí a zatraktivní. A i kdyby náhodou ne, Mortal Kombat nakonec stejně vždycky byl především o fandění oblíbenému zápasníkovi. Počty zúčastněných se mimochodem zase o něco rozrostou – přibude například Liu Kang (minimálně z počátku na straně Outworldu, už to je zajímavá klička), Kung Lao, Kenshi nebo Ermac.

Koming Soon

Zároveň byly přeobsazeny některé role. Shang Tsung zestárl a podobu mu po bezmála dvaceti letech znovu propůjčí Cary-Hiroyuki Tagawa, Johnny Cage transformoval z Matta Mullinse do Caspera Van Diena a v úloze zmíněného Raidena už neuvidíme Ryana Robbinse, který ho ztvárnil perfektně, ale Davida Lee McInnuse. Co se týče Michaela Jai Whitea, alias Jaxe a dalších původně zainteresovaných, je otázka, jestli se zde objeví. A taky jestli druhá série Legacy nějakým způsobem naváže na Rebirth. Protože pokud ano, je předem odsouzena k tomu být pecková. Ale možná si Tancharoen v něm nastíněná témata přece jenom nechá v záloze pro případný film.

866 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.