Ocenění

Chystá se remake Kingovy Carrie, překoná originál?

Autor | Aktuality | Úterý 6 listopadu 2012 7.25

Román Carrie z roku 1974 katapultoval Stephena Kinga mezi špičku spisovatelů hororové literatury a o dva roky mladší filmová adaptace se Sissy Spacek zase platí za žánrovou klasiku. No, a protože by to v dnešní době bez remaků nešlo, chystá se nová verze. Údajně dost věrná originálu, takže se fanoušci přirozeně bouří, protože proč točit něco, co už tady je a funguje výborně? Odpověď je tak křišťálově jasná, že je zbytečné ji uvádět. Každopádně to ale nevylučuje, že by se z varianty režisérky Kimberly Peirceové nemohl vyklubat slušný film. Hlavně tedy slušně krvavý, i když u producentů nikdy nevíte, kdy jim rupne v bedně a vytasí rating PG-13, poněvadž všichni současní teenageři přece četli Kingovu prvotinu a tuhle klasiku si na plátně nemůžou nechat ujít…

Nicméně se krev zatím ještě pořád objevuje na plakátech a v teaseru v relativně hojné míře a tak to snad i zůstane. Co by bez ní také Carrie byla? Když už jsme u upoutávky, ta je poměrně povedená, poutavá a hlavně proslovy v pozadí působí správně kingovsky. Jenom aby byl na stejné úrovni i celek.

Teaser disponuje určitou hloubkou.

V hlavní roli se představí Chloë Grace Moretzová (ta fakt hodně nebezpečná holčička z Kick-Ass) a dále uvidíme například Julianne Mooreovou, Judy Greerovou nebo Cynthii Prestonovou. Představitelka Carrie sice nepůsobí jako úplně nejlepší volba, ale možná ještě uvidíme, co se v ní skrývá. Přestože s nepřekonatelnou Sissy se prostě docela určitě měřit nemůže. Česká premiéra dosud nebyla stanovena, ve světě se ale začne promítat 15. března 2013.

1 545 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 4 »

 1. Komentáře by Martin — 6.11.2012 @ 18.55

  Četl jsem jen knížku. Původní film jsem ještě neviděl tak nevím jestli originál překoná. Každopádně si myslím, že nejlepší jsou ty knížky.

 2. Komentáře by Ronkar — 6.11.2012 @ 21.34

  Na knihu si brousím zuby už docela dlouho. Tak nevím, jestli nebude nakonec lepší mrknout na film… když tak symbolicky spadl z nebe. Hm…

 3. Komentáře by Martin Sust — 6.11.2012 @ 22.00

  Původní filmové zpracování určitě doporučuji, sice je to už poměrně dlouho, co jsem ho viděl, ale pamatuji si, že to byl skvělý snímek a nové zpracování to bude mít pěkně těžké. Bojím se, aby se to nezvrhlo v přehlídku digitálních triků.

 4. Komentáře by Martin — 7.11.2012 @ 16.09

  Ze stejného důvodu jsem ještě neviděl nového Conana. Stačil mi remake Souboje titánů… Ale na Carrie (minimálně tu původní) se kouknu.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.