Ocenění

Citadel – zneklidňující hororový debut

Autor | Aktuality | Úterý 25 září 2012 7.25

„Tommy Cowley je mladý otec, jenž od chvíle, co byla jeho žena brutálně napadena gangem zdivočelých dětí, trpí chronickou agorafobií. Uvězněn uprostřed zchátralého předměstí Edenstownu a terorizován stejnou skupinou, se musí spojit s odpadlickým knězem a postavit se tváří v tvář světu, jehož se tolik bojí, aby mohl ochránit svou malou dceru,“ tvrdí krátká synopse irsko-britského hororového thrilleru Citadel, který si odbude premiéru 26. října. Ačkoliv v zápletce najdeme nadpřirozené prvky, nebo spíš prvek, zajímavé je, že spíše než na něm bude snímek stavět na rozporu mezi takřka panickým strachem z opuštění bezpečných prostor a otcovským pudem, takže se zřejmě bude vedle lekaček a znepokojivých očních bulev představitele ústřední role hrát na silně psychologickou strunu.

Ostatně se stačí podívat na trailer a máte jasno. Rozpočet očividně nebyl zrovna dvakrát vysoký, ale atmosféra funguje a film díky ní působí jako sloučenina Pulsu (2006) a Strašáků (1971 nebo 2011). Jsou tu prázdné ulice, temné nebe, všude šero a hlavní hrdina železnou tyčí mlátí do hlav děti se svítícíma očima, které se mu dobývají do domu. Zkrátka jsou splněny všechny předpoklady k dobré, i když levné podívané. Teď jenom doufat, že stejná pozornost jako atmosféře byla věnována i scénáři a děj udrží divákovu pozornost.

Tohle bude znepokojující záležitost.

Film režíruje Ciaran Foy, který má za sebou jenom pár kraťasů (povedený je třeba The Faeries of Blackheath Woods, který je možno zhlédnout na YouTube) a jde tedy o jeho celovečerní debut. Role Tommyho se zhostil Aneurin Barnard, který si zahrál vedle Jamese Purefoye v Ironcladu (2011) a kněze ztvárnil James Cosmo, známý mimo jiné z Hry o trůny (2011).

939 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.