Ocenění

Co se děje Na hranicích Nadace?

Autor | Aktuality | Pátek 29 července 2011 11.00

Snažit se vám představit Asimovovu Nadaci dává asi tolik smyslu jako nosit sníh do Himalájí, alespoň doufám, protože znalost téhle klasiky jistě patří k základům každého fanouška science fiction. O to víc je překvapivé, že jsme na druhé vydání čtvrtého dílu cyklu čekali téměř dvacet let, ačkoli základní trilogie tu od počátku devadesátých let vyšla už třikrát. Dvojice nakladatelství Argo a Triton tak po dlouhé době splácí dluh mladé generaci čtenářů, navíc ve vázaném vydání s obálkami mistra Michaela Whelana, což je pro takovou klasiku jistě adekvátní podoba. V rámci edice Fantastika je navíc chystána nejen kompletní sedmidílná sága, ale i další knihy Isaaka Asimova včetně několika jím sestavených antologií.

Isaac Asimov: Na hranicích Nadace

vázaná, překlad Robert Tschorn, obálka Michael Whelan, 344 stran, vyjde v srpnu

Románový cyklus Nadace od Isaaka Asimova je jedním z mistrovských děl žánru science fiction a zcela neopakovatelnou směsí přímočarého děje, odvážných idejí a rozsáhlého popisu fiktivního světa, která dosud nebyla překonána. Jde o mimořádné dílo, jež zachycuje snahu skupiny odvážných mužů a žen o zachování lidstva a lidství navzdory záplavě barbarství a válek.

Urputný boj mezi oběma Nadacemi se konečně nachýlil k závěru a vítězství se přiklonilo k vědcům z První Nadace. Ta se nyní vrací k dávnému plánu Hariho Seldona na vybudování nové Říše. Ovšem jejich nepřítel nebyl zcela zničen a jeho zástupci plánují pomstu. Dva vyhnanci, bývalí občané Nadace, se vydávají hledat bájnou planetu Zemi… a s ní i důkaz, že Druhá Nadace stále existuje. Zároveň kdosi stojící mimo obě soupeřící strany opatrně manipuluje událostmi a sleduje tím vlastní, děsivý záměr. Zástupci obou Nadací se brzy ocitnou na cestě k záhadnému světu jménem Gaia a ke konečnému, šokujícímu osudu na samotném konci vesmíru.

 

1 476 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 16 »

 1. Komentáře by Martin Sust — 9.8.2011 @ 13.50

  Je to nový překlad Roberta Tshorna (známý např. překlady Petera F. Hamiltona či Philipa K. Dicka).

 2. Komentáře by metalmaus — 10.8.2011 @ 10.44

  chápu to dobře, že Argo vydá všech 7 částí ságy znovu a nemám se tedy, pokud si chci pořídit komplet všech 7 dílů, kupovat 3. až 6. díl, co má Argo nyní v prodeji? nebo jen dovydají zbylé 3 díly?

 3. Komentáře by Martin Sust — 10.8.2011 @ 11.45

  Příznávám, že otázce příliš nerozumím, mohu však potvrdit, že Argo společně s Tritonem se skutečně chystá vydat celou sérii Nadace v této vázané podobě. Pátý díl se právě připravuje a následovat by měly i obě předehry. Celý cyklus Nadace o sedmi svazcích by tak měl být snad už brzy kompletní. Osobně bych zájemcům radil příliš neváhat, v době vydání posledních svazků série nemusí být k dispozici všechny díly, tak už to u podobně obsáhlých cyklů bývá.

 4. Komentáře by metalmaus — 10.8.2011 @ 14.49

  jednouché. takže to znovu nevydají a mam si jít koupit ty 4 knížky co už vydali

 5. Komentáře by metalmaus — 31.8.2011 @ 9.42

  včera sem si pro všechny 4 Nadace zajel do Krakatitu. první díl tam už nemaj

 6. Komentáře by Martin Sust — 31.8.2011 @ 10.48

  I to je možné, myslím, že lze očekávat zvýšený zájem po vydání čtvrtého svazku, který nakladatelé dali jasně najevo, že sérii hodlají vydat celou, oproti vydání základní trilogie u Mladé fronty. Přesto bych Nadaci prozatím nepokládal za vyprodanou, o pár ulic výše je knihkupectví Londýnská – http://www.daemon.cz – a tam ji mají a tradiční distribuce Arga – http://www.kosmas.cz – rovněž. Pravdou ale je, že Triton už to ve své internetové nabídce nemá, a tak Nadace už jistě pomalu dochází…

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.