Ocenění

Superman: Co se stalo s Mužem zítřka?

Autor | Aktuality | Pátek 10 června 2011 11.00

Alan Moore to je komiksový scenárista par excellence, však má na svém kontě takové pecky jako Liga výjimečnýchWatchmen – Strážci nebo Z pekla. U nás ho tradičně překládá Viktor Janiš a bude tomu tak i u chystaného booku Superman: Co se stalo s Mužem zítřka (pak Viktorovi nadávejte do intelektuálů, když se podepíše i pod symbol komerce a kapitalismu…). Je škoda, že tu Superman nevychází častěji, přece jen dosud jsme se z těch obsáhlejších věcí dočkali dvojdílného Supermana: Pro zítřek. Ovšem to by se do budoucna mělo změnit. V příštím roce se podle nedávno uveřejněného edičního plánu BB Artu dočkáme knih Superman: Red Son (březen), Superman: Secret Origin (srpen) a Superman: Last Son (prosinec). Otázkou zůstává, jak se posléze BB Art vypořádá s převratnými událostmi, které čekají současný DC vesmír…

Alan Moore & Curt Swan: Superman: Co se stalo s Mužem zítřka?

vázaná, překlad Viktor Janiš, 128 stran, 399 Kč, vydává BB Art dne 22. června 2011

„Proč ty nejšlechetnější lidi nejvíc trápí svědomí?“

Byl to dokonalý muž – ztělesnění spravedlnosti. Přišel z vesmíru a konal jen dobro. Padesát let bojoval se silami zla, chránil nevinné a byl inspirací pro celý svět. Ale dříve či později musí všechno skončit.
Dokonce i Superman.
Klasický příběh Alana Moora a Curta Swana „Co se stalo s Mužem zítřka?“ představuje konec jedné éry Posledního syna Kryptonu a nastavuje dalším superhrdinským komiksům hodně vysokou laťku.
Moorovy příběhy o Supermanovi, které tu poprvé vycházejí v jednom svazku, ztělesňují ideály, které z tohoto nalezence z jiné planety učinily největšího hrdinu na Zemi.
Jsou to přirozeně smyšlené příběhy.
Nejsou ale takové všechny?

Superman je nejmocnější bytost na Zemi. Jako jediný přežil katastrofu, která zničila jeho rodnou planetu Krypton, a z ochrany svého nového světa učinil celoživotní poslání. Hájil pravdu a spravedlnost… ale všechno má svůj konec. Na to, jak ze světa odchází Ocelový muž, odpovídá v tomto svazku nejlepší komiksový scenárista Alan Moore a kreslíři Curt Swan, Dave Gibbons a Rick Veitch.

490 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.