Ocenění

Con na vrbě: Straky přilétají na Smíchov

Autor | Aktuality | Pondělí 28 května 2012 7.35

Městská knihovna Praha a nakladatelství Straky na vrbě vás zvou na nejen literární setkání, které proběhne v pátek 1. 6. 2012 od 15.00 v prostorách smíchovské pobočky MKP (nám. 14. října 83/15, Praha 5). Straky přilétají na Smíchov již potřetí a s nimi i hejno spisovatelů a spisovatelek. Hovořit, besedovat i rozjímat se bude nad rozličnými fantastickými tématy. Vážně i nevážně. A protože fantastika nepřeje malosti, pokusíme se zapsat do dějin minimálně Pražské knihy rekordů jako událost s největší hustotou domácích autorů fantastiky na metr čtvereční. Přijďte se i vy zúčastnit nezapomenutelného setkání s hvězdami i kometami české literární fantastiky! Součástí programu bude i křest nové antologie vzešlé z již třetího ročníku soutěže Žoldnéři fantazie.

Program:

15.00: Kam letí Straky; ohlédnutí za činností nakladatelství, jehož majitel byl letos vyznamenán cenou Akademie SFFH (Bronec, Hokr, X)

15.30: Roger Zelazny; mistr fantastiky a zahraniční jistota vašeho oblíbeného nakladatelství (Hokr)

16.30: Historie a historicita v současné domácí fantastice; povídání o historii zřejmé i nezřejmé, především pak té prvorepublikové (Tomáš Bandžuch, Leonard Medek)

17.30: Mladá krev není voda, beseda s autory Žoldnéřů (Darion)

18.00: Křest Žoldnéřů fantazie

760 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.