Ocenění

Internetový videomagazín Komiksář!

Autor | Aktuality | Pátek 29 dubna 2016 17.15

Nakladatelství Crew je už několik let tahounem komiksového trhu. Vydává tituly všech možných stylů, od superhrdinského komiksu, přes mangu, Evropu až po dětské a životopisné tituly. A jelikož vydavatelé pocházejí z řad fanoušků, snaží se komiks i co nejvíce propagovat. Nejenže pořádají každoroční Crwecon, ale momentálně se pustili i do dalšího ambiciózního projektu. Nic takového tady ještě nebylo, tvrdí šéfredaktor Jiří Pavlovský. Alespoň u nás ne. Snažili jsme se na internetu i mimo něj objevit zajímavé osobnosti a dát je dohromady, do podoby úderné komiksové jednotky.

komiksar

Komiksář je zhruba hodinový pořad složený z pěti- až desetiminutových bloků na různá témata, kdy každý blok má na starost jiný přispěvatel. Najdete tu svodku toho, co vyšlo v Čechách za minulý měsíc, jsou tu představeny zajímavé zahraniční komiksy, mluví se o figurkách, fantasy komiksech, manze, vydavatelských tajnostech, ikonických tvůrcích, scenáristických bizarnostech, cosplayi a spoustě dalších věcí. Kromě klasického pořadu už vznikly také dva speciály. V prvním hosté vybírali nejlepší zahraniční komiksy roku 2015 – a ve druhém se pak za účasti kultovního spisovatele Štěpána Kopřivy odhalují nejlepší televizní seriály všech dob (jak je vidět, pořad se neomezuje čistě na komiks, ale zasahuje i ostatní popkulturu).

Vedle Komiksáře vzniká také jeho kratší pravidelná verze, ve které přispěvatelé vybírají vždycky to nejlepší z komiksů minulého měsíce – což může sloužit jako inspirace pro tápající čtenáře. Crwi v tomhle nejde ani tak o propagaci nakladatelství, říká vydavatel Petr Litoš. Dáváme přispěvatelům naprosto volnou ruku. Posláním Komiksáře je propagace komiksu. Čím víc se bude o komiksu mluvit, čím víc bude vidět, tím to bude lepší pro všechny, co se s ním pokoušíme u nás prorazit. A není to žádná legrace. Chceme se nejen postarat o komiksovou osvětu, ale snažíme se dát dohromady a propagovat lidi, kteří dokáží (ideálně zajímavě a zábavně) o komiksu mluvit. Chceme stvořit platformu, na které můžou vyrůst zajímavé komiksové osobnosti.

Momentálně jsou venku dvě čísla Komiksáře a dokončuje se třetí. Crew by chtěla udržet Komiksář jako pravidelný měsíčník – pořad, ze kterého by mohli fanoušci i lidé, kteří o komiksu jen slyšeli, čerpat informace a inspiraci. A proto chce Komiksář táhnout dál a přitom stále vylepšovat, shánět nové lidi, nová témata a vůbec se starat, aby byl tenhle pořad co nejzajímavější. Sami se můžete přesvědčit a na Komiksář se podívat na domovské stránce

912 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.