Ocenění

Pátý Crwecon vám do žil vlije tu pravou komiksovou náladu!

Autor | Aktuality | Úterý 10 května 2011 13.00

SRAZ PŘÍZNIVCŮ KOMIKSOVÉHO ŽÁNRU SE OPĚT BLÍŽÍ!

V sobotu 28.5.2011 se v pražském klubu Cross koná od devíti hodin ráno už pátý ročník Crweconu – nejstarší komiksové akce u nás!

Návštěvníky čekají zombie i superhrdinové, bohové i jediové, samurajové, skřeti, mimozemšťané i komiksoví vydavatelé. Čekají na ně dvě linie přednášek na komiksová témata, filmy, besedy a křty, najdou tu figurky, trička, komiksy české i zahraniční, galerie a originální kresby. Za výhodnou cenu si tu budou moci nakoupit i zbrusu nové, přímo na Crwecon vydané tituly, jako je druhý díl na Zlatou stuhu nominovaného Kůstka, postkatastrofický epos Živí mrtví (velmi úspěšný komiks, podle kterého byl natočený neméně úspěšný televizní seriál) a spoustu dalších knih.

Pořadatelem akce je nakladatelství Crew, které v podstatě do české republiky komiksy přineslo a které už má za sebou deset let existence.

„Komiks je už u nás zavedený žánr,“ říká Petr Litoš, jeden z šéfů nakladatelství. „Už není třeba vysvětlovat, že to nemusí být čtení pro malé děti, že může bavit i dospělé. O komiksy se zajímá čím dál více lidí – a právě pro ně je tu Crwecon. Slouží jak pro lidi, kteří se chtějí seznámit s žánrem a dozvědět se něco nového, tak pro ty, kteří se chtějí jen sejít s podobně naladěnými lidmi. Crwecon, jako akce, je především o kontaktu.“

Na akci také přichází zástupci největších nakladatelství, aby řekli, co chystají do budoucnosti, případně si poslechli názory čtenářů. Jedním z „taháků“ celé akce je i možnost koupit si originální obrazy a kresby od slavných českých komiksových kreslířů.

Na této akci se rovněž vyhlašují výsledky ceny Fabula Rasa – ceny udělované nejlepším komiksovým dílům minulého roku, a to přímo komiksovými fanoušky. V minulých letech tuto cenu vyhrála kupříkladu Saudkova Muriel a oranžová smrt, Ztracené dívky od Alana Moora či Batman: Arkham: Pochmurný dům v pochmurném světě.

Program a další informace najdou zájemci na stránce www.crew.cz/crwecon, kde se můžou dozvědět i aktuální zprávy a využít diskusní fórum, případně i na stránce Crweconu na Facebooku.

Takže zveme všechny fanoušky komiksu… ale i ty, kteří s komiksem jen začínají nebo se o něm chtějí něco dozvědět, aby si udělali v sobotu 28.5.2011 volno a po deváté hodině dorazili do klubu Cross (na rohu ulic Plynární a Jankovcovy, kousek od stanice metra linky C Nádraží Holešovice). Budeme se na ně těšit!

557 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 3 »

  1. Komentáře by virtas — 10.5.2011 @ 15.56

    Škoda, že se na Crwecon nedostanu. Při pohledu na třetí díl Živých mrtvých jen slintám. A seriál se mi taky moc líbí…

  2. Komentáře by Martin Paytok — 10.5.2011 @ 16.06

    Mě osobně komiks po seriálu trochu zklamal. Asi jsem měl nejdřív číst a potom koukat.

  3. Komentáře by virtas — 10.5.2011 @ 20.19

    Já jsem ze seriálu viděl teprve prvních šest dílů, takže těžko může udělat nějaký závěr, ale i tak se mi prozatím líbila víc komiksová předloha.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.