Ocenění

Vzpoura proti císařské krutovládě… (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 3 Listopad 2017 10.45

Už jen z listování novinkou od nakladatelství Host je jasné, že fantastika se od dob minulých posunula o notný kus dopředu. Vycházejí knihy, jimž je konečně věnována vysoká pozornost po všech stránkách. Ubylo děsivých překladů plných chyb a překlepů a spolu s tím přibývají knihy, na které je jednoduše radost pohledět, vzít je do ruky a prolistovat. V Hostu je to samozřejmost, kterou Ctnosti králů, úvodní díl nové fantasy série Dynastie Pampelišek, jasně potvrzují. Navíc jde o románový debut jednoho z nejzajímavějších autorů současnosti, kterého díky povídkové tvorbě dobře znají i čtenáři našeho časopisu. Pokud tedy v předvánočním knižním kvasu přece jen přemýšlíte, do čeho investovat, zkuste se začíst do naší ukázky…

Ctnosti-kralu-obalka

Ken Liu: Ctnosti králů

vázaná, překlad Milan Pohl, obálka Ivan Galdík, 623 stran, 399 Kč

Císař Mapidéré sjednotil sedm krá­­lovství Dary pod jednu vlajku. Nyní však leží na smrtelné pos­­teli, poddaní jsou vyčerpaní císařo­­­vý­­mi velikášskými stavebními projekty a jeho poradci usilují jen o vlastní zisky. Lidé v celé říši trpí, a dokon­ce i sami boho­vé jsou neklidní.

Kuni Garu, vychytralý, charisma­tický povaleč, a Mata Zyndu, syn popraveného vévody, který se touží pomstít, vedou každý svou vlastní vzpouru proti císařské krutovládě.

Při té příležitosti se setkají a společně se připojí k povstání, které se snaží císaře svrhnout. Na své cestě za slávou, mocí a ctí se stanou svědky střetu armád, spatří flotily vzducholodí, setkají se s obřími šupinatými vel­­ryba­­mi a proměňujícími se bohy. Jejich nepravděpodobné přátelství významně změní rovnováhu moci v Daře. Ale za jakou cenu?

Ukázka z knihy:

host-logo

738 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.