Ocenění

Daniel Tučka si zatančí Umrlčí tanec (preview)

Autor | Aktuality | Pondělí 26 listopadu 2012 7.40

Straky se letos slétají hlavně o Vánocích a jedna z nich nám přináší románový debut Daniela Tučky, jenž se v minulých letech profiloval jako vcelku nadějný autor svou častou účastí v různých literárních soutěžích. Pokud však nečtete soutěžní sborníky typu Mlok, Kočas či Žoldnéři fantazie, pravděpodobně jste o něm dosud neslyšeli a kniha tak může být vaším prvním seznámením s tímto zajímavým českým autorem. Jak se zdá, vydání své první knihy nepodceňuje a na svých stránkách zveřejnil nejen PR rozhovor, ale také knižní trailer, snad tedy zaujme dostatečný počet čtenářů a my se tak dočkáme i jeho dalších románů či povídkových sbírek. Umrlčí tanec je pak čtením především pro ctitele městské fantasy, mnohé se pak dozvíme o středověku a ponurých tématech kolem černé smrti.

Daniel Tučka: Umrlčí tanec

brožovaná, obálka Tomáš Kučerovský, 392 stran, 235 Kč, vydají Straky na vrbě 5. prosince 2012

Městská fantasy Daniela Tučky, jejíž společné motivy můžete najít i ve vítězných povídkách soutěže Žoldnéři fantazie 2009-2011.

Pradávná kletba obchází ulicemi, stírá hranice mezi minulostí, přivolává mrtvé a zapomenuté. Po dláždění zní dupot vojáků s mušketami a chřestot kostí. Ve stokách bublá hněv. Vlčí znamení opouští hrob. Krvelačný inkvizitor procitá ze staletého spánku.
Kdo bude čelit smrti, když někdejších ochránců města zbyla jen hrstka?
Hraje se v nočních klubech i středověkých hostincích, v továrních halách i gotických sklepeních, v městských parcích i hřbitovech, za hradbami i na bitevních polích.
Uzavírají se nová spojenectví, porušují dohody, předčasně rozděluje kořist. Komu bude patřit město, až uplyne dvanáct vymezených hodin? Lidské životy jsou pouhé číslo ve hře. A přece bude člověk jako vždy tou nejdůležitější figurou v tisíce let staré partii.
Hraje se o vše. Času je málo. Pravidla posvátná. Ale kdo chce zvítězit, nezastaví se před ničím.

Další info na webu www.danieltucka.cz.

PR rozhovor

937 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.