Ocenění

Je Daredevil skutečným Mužem beze strachu?

Autor | Aktuality | Úterý 6 září 2011 7.00

Marvelovského superhrdinu Daredevila u nás známe z nepříliš povedeného filmového zpracování a z naopak skvělého komiksového zpracování, jenž nám v minulém roce ve formě omnibusu Briana Michaela Bendise přineslo nakladatelství BB art. Ovšem ještě než dostal Daredevila do rukou Bendis, vynesl ho vzhůru ke slávě jiný geniální scenárista – Frank Miller. Ten se v pravidelné komiksové řadě chopil pestrobarevné komiksové postavičky a udělal z ní jednoho z nejzajímavějších superhrdinů marvelovského univerza. Posléze se v minisérii nazvané Muž beze strachu vrátil na samotný počátek – k dětství Matta Murdocka, k jeho vztahu k otci, jenž ho vychovával, k tragické ztrátě zraku, jednoduše ke všemu, co Matta zformovalo do podoby slepého strážce spravedlnosti…

Škoda, že se tu v nejbližší době nedočkáme omnibusů Millerova Daredevila v podobě pravidelné řady. Zub času na komiksu sice zahlodal, ale pořád jde o čtivé dílo, které by si české vydání zasloužilo. Na druhou stranu je třeba poděkovat nakladatelství Crew alespoň za knihu Muž beze strachu, která je velmi příjemnou příležitostí poznat Millerova Daredevila i v českém překladu. A těšit se můžeme i na další omnibusy Briana Michaela Bendise, přejme všem těmto knihám úspěch, protože temná a ponurá historie boje Matta Murdocka proti organizovanému zločinu v ulicích Hell´s Kitchen zcela jistě stojí za pozornost.

Frank Miller & John Romita Jr.: Daredevil – Muž beze strachu

brožovaná, obálka John Romita Jr., 160 stran, vyjde v září/říjnu v nakladatelství Crew

Vychoval ho svobodný otec – boxer, který již měl to nejlepší za sebou a čekala ho poslední šance uspět. Stála ho život. Mattovo dětství bylo poznamenáno týráním a krutými posměšky, jimiž ho zahrnovali jeho vrstevníci. Když ho navíc během záchrany starého muže připravila o zrak radioaktivní látka, doznal jeho život nelítostně nevratných změn. Jaké odměny se za své hrdinství dočkal? Nehoda posílila jeho zbylé smysly na neuvěřitelnou míru a díky nezdolné vůli a pronikavému intelektu se je naučil zaostřit a využít. V příběhu původu Muže beze strachu naleznete lásku, bolest, zklamání i sílu. Staňte se svědky husarského kousku, který se povedl legendám komiksového odvětví Frankovi Millerovi a Johnovi Romitovi Jr.

Připojená galerie ukázek na stránkách nakladatelství Crew.

 

436 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.