Ocenění

Daredevil: Muž beze strachu – neskutečná jízda!

Autor | Aktuality | Pátek 6 dubna 2012 8.40

S omnibusy se v poslední době díky BB artu roztrhl pytel, Indiana Jones se nám tu honí za poklady, Maska provádí své zlotřilosti, Captain America hájí americkou demokracii, terminátoři se snaží vyhladit lidstvo, vrátila se i stará parta z Hvězdných válek a Vetřelci se mydlí s Predátory jedna radost. Pro každého něco, ale přiznávám, že pro mě je favorit jasný. Ne, že bych si potrpěl na pestrobarevné superhrdiny, ovšem v tom je to kouzlo… Bendisův Daredevil je vše, jen ne pestrobarevně superhrdinský, naopak, jde o ponurý a bezútešný komiks, jehož hlavním hrdina není postava v krásném oblečku, ale slepý právník, který moc dobře ví, že justice není všemocná, ne všichni jsou hodní a svět je ovládán lidmi, které jsme si nezvolili. Máte-li rádi Batmana, tak tohle je jeho marvelovský brácha…

Brian Michael Bendis, Alex Maleev: Daredevil: Muž beze strachu 3

vázaná, překlad Tomáš Jeník, 264 stran, 690 Kč, vychází 2. května 2012

Tohle jsou nová pravidla Hell’s Kitchen.
V letech 1979 až 1983 předváděl Frank Miller na stránkách Daredevila hotová kouzla, zcela tohoto komiksového hrdinu předefinoval a zanechal po sobě odkaz, který neměl nikdo šanci překonat.
A potom přišel Brian Michael Bendis.
Bendis byl ve světě mainstreamového komiksu drzým nováčkem, který nadchl vybíravé fanoušky hity, jako byli Sam & Twitch a Torso & Powers. Vnesl do Daredevilových dobrodružství nádech pulp fiction a rovným dílem věnoval pozornost oběma osobnostem: Mattu Murdockovi i Daredevilovi. Zkrátka nepřišel ani onen jedinečný svět, který se Daredevilovi stal domovem: jeho čtvrť, ulice potřísněné jeho krví – Hell’s Kitchen. Brianu Michaelu Bendisovi a Alexi Maleevovi se v tomto třetím díle podařilo mistrně vygradovat dramatickou zápletku Daredevila. Znovu tak potvrdili pověst daredevilovských vizionářů srovnatelných s legendární dvojicí Frank Miller – Klaus Janson. A to nebylo po desítkách let daredevilovských příběhů vůbec nic jednoduchého.

Bendis s Maleevem nás tentokrát zavedou do „zlatého věku“, do éry Kingpina před Kingpinem. Alexandera Bonta nedávno propustili z vězení a touží po jediném – získat zpět svůj trůn. A protože je Kingpin po smrti a Bonta pohání neukojitelná touha pomstít se Daredevilovi, klidně by ho mohl získat!

298 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.