Ocenění

Daredevil zasahuje počtvrté. Znovu do černého? (preview)

Autor | Aktuality | Pondělí 7 ledna 2013 7.45

V lednové záplavě mangy, kterou nás zahrne nakladatelství Crew – vyjdou další svazky sérií Naruto, Bleach a Death Note – aby neasijský komiks pro mangou nepostižené čtenáře pohledal, ovšem přece jen se něco málo najde. Pohříchu jde opět o další svazky rozjetých řad, což není pro milovníky samostatných příběhů zrovna dobrá zpráva. Vedle pomalu kulhajících Živých mrtvých se k nám vzduchem řítí temný mstitel Daredevil, jenž se díky českému vydání dnes už klasického období Briana Michaela Bendise v mnoha očích stal marveláckou obdobou populárního Batmana. Bendis pro Daredevila udělal zhruba to, co předtím Frank Miller pro Temného rytíře, což z řady omnibusů činí nadmíru atraktivní lákadlo pro všechny ctitele amerického hrdinského komiksu.

Brian Michael Bendis, Alex Maleev: Daredevil – Muž beze strachu 4

vázaná, překlad Tomáš Jeník, obálka Alex Maleev, 384 stran, 990 Kč

Brianu Michaelu Bendisovi a Alexi Maleevovi se s Daredevilem podařilo něco, co nikdo nečekal – stvořili sérii originálních a strhujících příběhů, které posunuly Muže beze strachu do nové roviny. A vyrovnali se Daredevilovým tvůrcům – legendární dvojicí Frank Miller – Klaus Janson.

V originálním „Desateru“ Bendis s Maleevem na vyprávěních místních lidí přibližují Daredevilovu vládu nad Hell’s Kitchen. V klaustrofobickém prostředí kostelního sklepa jeden po druhém líčí, jak jim Daredevil v průběhu své roční vlády pomohl, nebo jim naopak uškodil. A při té příležitosti odhalují svá vlastní bolestivá a děsivá tajemství. V „Murdockových listech“ svádějí uvězněný Kingpin (Wilson Fisk) a FBI boj svobodu Matta Murdocka. A co teprve kdyby Karen Page přežila útok Bullseye?

501 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.