Ocenění

Dean Koontz nás zve na návštěvu do Domu stínů (preview)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 6 prosince 2012 7.40

Když se u nás řekne horor, většinu čtenářů hned napadne Stephen King. Někteří z nich přijdou se jménem Clive Barker, ale jistě se najdou i tací, co rychle doplní Deana R. Koontze. Ten patří mezi nejúspěšnější autory hororového žánru, ačkoli své hrůzostrašné příběhy rád mísí s thrillerem a tu a tam i se science fiction. V nově připravovaném románu Dům stínů (2011), který si pro nás na letošní prosinec nachystalo nakladatelství BB/art, se pustil do klasického hororového motivu a my můžeme jen hádat, o co se profláklý a tisíckrát použitý motiv domu, který zabíjí, pokusí okořenit. Každopádně se můžeme těšit na mrazivé chvilky nad knihou, čemuž jistě dopomáhá i sníh a mráz za našimi okny. Z čeho bude mrazit víc, to už je otázka pro každého příznivce hororu…

Dean Koontz: Dům stínů

vázaná, překlad Jindřich Manďák, 352 stran, cena 299 Kč, vychází 12. prosince

Nad nejmenovaným velkým americkým městem se tyčí vrch, na němž stojí Pendleton – luxusní obytný dům z konce 19. století. Jednou za 38 let dochází v domě k podivným jevům, které si vyžádají i oběti na životech. Jednoho deštivého a bouřlivého adventního dne roku 2011 se znovu uzavírá osmatřicetiletý cyklus a obyvatelé domu jsou konfrontováni s hrůznými jevy, jež se vymykají zdravému rozumu a představují smrtelné nebezpečí nejen pro dotyčné jedince, nýbrž i pro existenci celé lidské rasy.

Americký mistr tajemna a záhad je v nejlepší formě, ve které kloubí horor, thriller a science fiction do strhujícího toku napínavého příběhu.

606 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.