Ocenění

Děti noci, další mrazivý zážitek s Danem Simmonsem

Autor | Aktuality | Úterý 29 Listopad 2011 8.00

Dan Simmons si mezi českými čtenáři získal mnoho příznivců, kteří se v posledních letech mohou těšit doslova ze žní knih tohoto věhlasného autora. Nakladatelství Laser-books donedávna dávalo přednost autorově občasné tvorbě žánru science fiction, v minulém roce se však rozhodlo vydat obsáhlé Hladové hry (dříve Doba mrchožroutů) v novém překladu Milana Žáčka. Stejný překladatel se teď ujal i nového překladu románu Děti noci, za který si Simmons roku 1993 vysloužil cenu Locus pro nejlepší horor/temnou fantasy. Temnou a mrazivou atmosféru skvěle zachycuje převzatá obálka Toma Hallmana a těšit se mohou i příznivci upířího plemene, ačkoli romantiky tu nenajdete ani co by se do vydloubnutého očního důlku vešlo…

Dan Simmons: Děti noci

Vychází jako šestý svazek edice Noir.
vázaná, překlad Milan Žáček, obálka Tom Hallman, 352 stran, cena 349 Kč

Další mrazivé dílo Dana Simmonse, prince hororového žánru.
Rumunský komunistický diktátor je mrtvý, postavili ho ke zdi a zastřelili. Zanechal po sobě zemi, v níž se sta tisíce bezprizorných dětí posílají do zrůdných, neosobních sirotčinců, kde dostávají injekce s HIV pozitivní krví. Také Joshua, jedno z umírajících dětí dostane špatnou krevní transfuzi, ale překvapivě po ní prospívá…
Pro americkou epidemioložku Kate Neumanovou je Joshua lékařským objevem století – v jeho imunitním systému se možná skrývá tajemství léčby rakoviny a AIDS – a zároveň darem lásky, po které tak dlouho prahla. Joshuovo drobné tělo však ukrývá i lékařské vysvětlení starobylé zhouby – vampyrismu – a je spojnicí s bájným vládcem upírů, který chce dítě získat nazpět…

1 932 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 11 »

 1. Comment by Apu — 29.11.2011 @ 13.10

  Těším se. Poslední dobou se Simmonsovi na našem trhu daří. Jen tak dál.

 2. Comment by virtas — 29.11.2011 @ 13.56

  Paráda, moc se těším. Hladové hry dopadly skvěle, tak si rád zase počtu.

 3. Comment by Pepa62 — 29.11.2011 @ 19.18

  Po poněkud rozpačitých ohlasech na Flashback a Ohně z ráje jsem už,pokud jde o nadšení nad každým dalším Simmonsem,trochu opatrnější.Někdy mám totiž tendenci,a netýká se to jenom Simmonse, spojit si s některým plánovaným titulem až příliš velká očekávání.Samozřejmě, že ne vždy se ta očekávání naplní.Přesto tohle spojení Simmons+skvělá obálka+Milan Žáček vypadá opravdu lákavě a přímo po koupi volá.

 4. Comment by BoriHokr — 29.11.2011 @ 19.57

  sice bych raději nové vydání Černého léta, ale i tak to vypadá na nejlepšího Simmonse roku (kdo by podobnou větu ještě nedávno čekal? :) )

 5. Comment by Pepa62 — 29.11.2011 @ 20.30

  Docela by mě zajímalo, nakolik bylo vlažné přijetí prvního vydání v nakladatelství Perseus způsobeno překladem a jestli opravdu nový kvalitní překlad může způsobit zásadní přehodnocení pohledu na knihu.

 6. Comment by Martin Sust — 29.11.2011 @ 21.04

  No, uvidime. Každopádně nový překlad je zhruba o 30 stran delší než ten starý…

 7. Comment by Dilvermoon — 29.11.2011 @ 21.33

  Za normálních okolností mám své priority co se týče žánrů, ale v případě Dana Simmonse jsem poněkud zaslepen a jdu do všeho :-)  Tedy od Persea jsem se s výjimkou pokračování Kantosu vyhnul všemu, tak je fajn, že Laser nám to postupně servíruje v lepším podání. Jen by to chtělo, aby napravil své fatální selhání i v případě Endymionu a Vzestupu. :-)

 8. Comment by Martin Sust — 29.11.2011 @ 21.36

  Nechápu, o jakém selhání tu mluvíš?

 9. Comment by Dilvermoon — 29.11.2011 @ 21.54

  Mám na mysli to, že se Perseovi podařilo zmocnit se Endymionu a Vzestupu Endymionu. Že si to Laser neohlídal. Nebo jak to tehdy bylo?

 10. Comment by Martin Sust — 30.11.2011 @ 8.20

  Netuším, ale tohle se děje prakticky neustále, malé nakladatelství typu Laser-books nemá šanci udržet velmi dobře prodejné autory, či alespoň ne všechny. Vždy se najde někdo, kdo do toho skočí. V době nedávné se Laser-books snažil opět udržet Simmonse, ale také to nešlo. Nebyl to první ani poslední případ.

 11. Comment by Dilvermoon — 30.11.2011 @ 18.25

  Buďme rádi, že Plejáda odvádí celkem dobrou práci, sice pár zaváhání tam bylo, nicméně se to zlepšuje kniha za knihou.
  Docela by mě zajímalo, jestli třeba i Talpress musel odrážet nějaké ataky od konkurence. Zeměplocha, Malaz….to jsou zřejmě nepotopitelné vlajkové lodě :-)
  Na druhou stranu tu máme od něj toho nešťastného Strosse nebo Stephensonovu Rtuť. No jo, nikdo není dokonalý.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.