Ocenění

Moebiova pokladnice kratších příběhů (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 18 dubna 2018 16.00

Právě vyšla nová kniha ze edice Mistrovská díla evropského komiksu od nakladatelství Crew, tentokrát je to téměř kompletní výběr z Moebiových komiksových povídek, a to včetně jeho nejslavnějších věcí, jako jsou Dlouhý zítřek (vizuální inspirace k Blade Runnerovi), Je člověk dobrý?, Aboluten ucpanin či i zfilmovaná Bílá noční můra. Jde o skutečně pestrý sborník, od klasických sci-fi příběhů, přes snové vize, dada až po satiru či horor. Stejně pestrá je i kresba a plně tak ukazuje mohutný rozptyl Moebiova talentu… čtenář tak snadno pochopí, proč tento slavný výtvarník tak mohutně ovlivnil světový komiks. Jako obvykle vychází kniha ve dvou verzích, tj. brožované a vázané, přičemž vázaná verze zřejmě zmizí rychleji, než řeknete třikrát za sebou Moebius…

Dlouhy-zitrek

Dlouhý zítřek a další příběhy

scénář a kresba Moebius

brožovaná/vázaná, překlad Richard Podaný, 220 stran, 589/849 Kč

I když Jean Giraud alias Moebius stvořil za život velké množství zásadních komiksů, asi nejvíc zazářil právě ve svých kratších útvarech. A ty nejlepší vám nabízíme v tomto mohutném sborníku, který shrnuje jeho téměř kompletní povídkovou tvorbu. Poznáte tu Moebiovo dílo v celé jeho šíři. Najdete tu jak sci-fi příběhy (včetně slavného Dlouhého zítřku, který inspiroval vizuální podobu Blade Runnera), tak temné historky z naší reality. Najdete tu humor i horor, absurdní dramata i filozofické pocitovky, komiksy postavené na dialozích i zcela beze slov. Hlavně tu ale najdete spoustu fascinujících vesmírů a bytostí.

Vstupte do fantazie tvůrce, který ovlivnil celý svět, včetně našeho Káji Saudka. Do nejslavnějších prací komiksové ikony – do knihy zachycující to nejzásadnější z jeho tvorby!

Ukázka z knihy:

crew-logo

1 167 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.