Ocenění

Dmitry Glukhovsky sebou přináší Soumrak (preview)

Autor | Aktuality | Středa 30 ledna 2013 7.15

Moskevský spisovatel Dmitry Glukhovsky má už za sebou vcelku rušný život, jenž mu jistě přinesl spoustu zkušeností, ze kterých může jako autor fantastiky čerpat. Ve svých třiatřiceti letech má naopak před sebou dlouhou literární kariéru, přitom svůj první román začal psát už v osmnácti a záhy se díky němu stal fenoménem, když ho nejprve publikoval na internetu a díky četným reakcím čtenářů ho nakonec přetvořil do podoby, která se stala předlohou úspěšné videohry a v budoucnu nás snad čeká i americká filmová verze. Také u nás se romány Metro 2033 a Metro 2034 těšily velmi slušné pozornosti nejen mezi hráči. Nyní však musí Glukhovsky potvrdit svůj literární úspěch zcela novým románem, na který už jeho příznivci dlouho netrpělivě čekají…

Dmitry Glukhovsky: Soumrak

vázaná, 344 stran, 299 Kč, vydá Knižní klub 5. února 2013

V Moskvě se dějí podivuhodné věci. Anonymní zadavatel požádá překladatele Dmitrije Alexejeviče, aby přeložil do ruštiny deník španělského conquistadora ze 16. století. Dmitrij se domnívá, že půjde o ryzí rutinu, ale bizarní události popsané v historickém textu se náhle stávají součástí jeho vlastní reality. Je vtažen do víru neuvěřitelných událostí, které mu mají pomoci rozluštit proroctví a nahlédnout do budoucnosti – možná za cenu vlastního života.
Začíná dramatický závod s časem…

Dmitry Glukhovsky

narozen v roce 1979 v Moskvě, získal základní vzdělání v moskevské škole V. D. Polenova s rozšířenou výukou francouzského jazyka. Čtyři a půl roku žil v Jeruzalémě, kde vystudoval mezinárodní vztahy. Pracoval jako televizní a rozhlasový reportér v Německu a ve Francii. Působil coby válečný korespondent v Izraeli a Abcházii, pracoval v Rádio Rusko a stanici Deutsche Welle, na kanálech Euronews a Russia Today, byl činný jako korespondent kremelské skupiny, která osvětluje činnost prezidenta Ruské federace. Od roku 2008 je ředitelem stanice Maják. Hovoří pěti jazyky.
Debutoval na internetu se sci-fi románem Metro 2033, jehož části publikoval na stránkách www.m-e-t-r-o.ru. Tímto způsobem získal hodnocení širokého okruhu čtenářů. Za tuto knihu obdržel prestižní evropskou cenu ESFS Awards Eurocon jako nejlepší literární debut roku. Román posloužil rovněž jako předloha k úspěšné počítačové hře. Česky dosud vyšly oba jeho bestsellery Metro 2033 a Metro 2034. Dmitry Glukhovsky je dnes považován za jednoho z nejlepších mladých evropských spisovatelů. Žije v Moskvě.

1 842 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.