Ocenění

Dnes začíná PragoFFest! (pozvánka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 31 ledna 2013 7.45

Dnes začíná v Modré škole na Hájích v Praze jeden z největších festivalů her a fantastiky v ČR. Přivítá fanoušky videoher Minecraft, League of Legends a dalších, fanoušky stolních her, Star Wars, Hobita, Harry Pottera, Hry o trůny a dalších fenoménů. „Zajímavostí v programu je hned několik. Například videokonferenční beseda s americkým spisovatelem zejména military science-fiction Davidem Weberem, který navštívil Festival fantazie v létě, nebo s americkým publicistou a spisovatelem Jasonem Sanfordem, který píše pro český časopis XB-1,“ říká ředitel festivalu Václav Pravda. Dalšími lákadly jsou vůbec první veřejné představení připravované herní konzole OUYA na platformě Android, křest kyberpunkové RPG hry Dex, kostýmová soutěž s účastí několika kostýmů ze Star Wars, fireshow, divadelní představení Příběh geeka, turnaje League of Legends v rámci Mistrovství ČR a další speciální program.

Návštěvníci mohou využít velkou hernu počítačů a konzolí včetně nové Nintendo WiiU a zahrát si nejnovější i teprve chystané herní tituly jako Dead Space 3. Taneční hry, hudební hry, hry figurkové, deskové a karetní najdou účastníci v dalších hernách. Chybět nebudou ani besedy a autogramiády s osobnostmi herní scény a spisovateli nebo turnaje o ceny. V dalších programových liniích je celkem 400 pořadů o comicsech, literární fantastice, japonské kultuře, rolových hrách (RPG), upírech a vlkodlacích, historii a mytologii, vědě a technologiích, o nejnovějších seriálech a řadě dalších témat. „Program našeho festivalu je jeden z nejbohatších v Evropě. Zajišťujeme občerstvení i další služby. Vstupné na půl den je 200 Kč, na celý 250 Kč, do 12 let polovic.“ doplňuje Václav Pravda. Další informace o programu naleznete na stránkách www.pragoffest.cz.

O PragoFFestu

PragoFFest vznikl v roce 2010 rozšířením tradičního Pragoconu (od 1997) o bohatý program GameFFestu a zajištěním lepší organizace a služeb (včetně občerstvení a ubytování). Zábava je určena všem věkovým skupinám od 8 let. Festival pořádá občanské sdružení SFK Avalon, pořadatel série tří Festivalů fantazie ročně. Letošní ročník přináší přes 50 konzolí, 50 počítačů, 50 stolů deskových, karetních a RPG her a přes 100 pořadů o hrách. Kromě toho program v dalších místnostech – projekce, přednášky, besedy, soutěže na témata sci-fi, fantasy a horor. První PragoFFest v roce 2010 navštívilo přibližně 800 účastníků, druhý 1400, loňský přes 2000, a to s rostoucí spokojeností. V roce 2013 se očekává příliv více než 2500 účastníků.

1 369 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.