Ocenění

Dobrodruh Franta Franta znovu v akci

Autor | Aktuality | Středa 16 listopadu 2011 10.15

Báječná obálka Jany Šouflové už na stránkách nakladatelství Straky na vrbě dlouho provokuje všechny příznivce dobrodruha Franty Franty, neohroženého hrdiny série příběhu z pera mistra Leonarda Medka. Pod názvem Dobrodruh 3 – Třetí triarcha se k nám Franta co nevidět opět dostaví a s ním i konec vytoužené dovolené, kterou si náš dobrodruh po odchodu z Libye plánoval. Stejně jako Juraj Červenák v sérii o kapitánu Báthorym, si i Leonard Medek v knižním cyklu o Dobrodruhovi plní sny o klukovské četbě a na výsledku je rozhodně vidět, že si to on a s ním posléze i čtenář nadmíru užívá. Autor nás sice na každé nové dobrodružství nechává dlouho čekat (první svazek série vyšel v roce 2004 a druhý následoval v roce 2008), ale každá z jeho knih s časem přípravy zraje jako to nejlepší víno.

Leonard Medek: Dobrodruh 3 – Třetí triarcha

brožovaná, obálka Jana Šouflová, vnitřní ilustrace Jan Pekárek, 552 stran, 290 Kč, vyjde 24. 11. 2011

Léto roku tisícího devítistého patnáctého; druhé léto války, zvané Velká. Na francouzsko-belgickém pomezí statisíce mladých mužů, Francouzů, Britů i Němců, den co den na vlastní kůži poznávají bídu života v zákopech a umírání v „zemi nikoho“; okolo britských ostrovů krouží německé ponorky jako hladoví chrti. Dokonce i Itálie již pozvedla meč a pomocí děl a kulometů se pře s Rakouskem-Uherskem o panství nad alpskými skalami…
Dobrodruha Frantu Frantu válka neláká; své si v tomto sporu odbojoval dávno předtím, než oficiálně vypukl, a rozhodně nemá v úmyslu nechat se zabít pro nic za nic, jen jako bezvýznamná figurka v něčí hloupé hře. Po odchodu z Libye mu zůstalo dost peněz, aby mohl několik měsíců bezstarostně žít, a prozatím nechce nic víc, než si – poprvé po mnoha letech – užívat dovolenou. Hodně dlouhou dovolenou, pokud možno.
Jenomže je tím, kým je. A přítomnost je vždycky poznamenána minulostí, ať už to tušíme, anebo ne.

482 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.