Ocenění

Correia vás pobaví svou Drsnou magií (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 6 března 2015 10.30

Larry Correia je americký fanda do zbraní a fantasy spisovatel, z čehož vyplývá, že píše o zbraních a o magii. Nejprve na sebe upozornil pentalogií Lovci monster, kde za pomoci celé palety nejen střelných zbraní bojuje parta drsných chlápků a žen s paranormálním šmejdem, jenž si brousí ohnilé tesáky na nic netušící lidstvo. Jeho druhou sérií je na český trh právě uváděná trilogie Grimnoirské kroniky, v níž americký veterán se schopností magicky měnit hmotnost okolních věcí asistuje v nucených službách federální vlády při zatýkání podobně nadaných jedinců. Trilogie v originále vycházela v letech 2011 až 2013 a závěrečný díl si pro mnohé překvapivě vysloužil nominaci na cenu Hugo…

Larry Correia: Drsná magie

brožovaná, překlad Jakub Mařík, obálka Petr Willert, 336 stran, 289 Kč

Jake Sullivan, veterán z Velké války, nemá zrovna lehký život – ironie u člověka, který umí magicky měnit hmotnost věcí ve svém okolí. Stačí myšlenka, aby auto zvedl stejně snadno jako peříčko nebo vás rozdrtil kloboukem o váze ochuzeného uranu. Jako neúspěšný soukromý detektiv, kterého válka a vězení pro magické zločince připravily o ideály, dnes Jake v rámci podmínečného propuštění asistuje federální vládě při zatýkání magicky nadaných vrahů a vůbec se mu to nezamlouvá.

Delilah Jonesová je bankovní lupička, která dokáže holýma rukama urvat dveře trezoru a pak s nimi přetáhnout po hlavě každého, kdo by ji chtěl zastavit. Je krásná, smrtelně nebezpečná, a co je pro Jakea nejhorší, je to jeho bývalá přítelkyně a současný cíl.

Jenže o Delilah má zájem i někdo další a Jake se náhle ocitá uprostřed další války, i když tahle se vede skrytě ve stínech a pomocí magie. Tajná společnost chránící Magicky Aktivní již dlouhá léta bojuje s kancléřem Tokugawou, nejmocnějším mágem světa, který navíc fakticky ovládá celé japonské Impérium. A kancléř se právě chystá vyvést tuto válku na světlo v záblesku nejničivější magické zbraně, jakou kdy lidstvo poznalo.

Ukázka z knihy:

963 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by Jana Dvořáčková — 6.3.2015 @ 16.06

    No považte, kdo by nechtěl umět magicky měnit hmotnost (čehokoli) :).

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.