Ocenění

Emzáci třeste se, přijíždí Sousedská hlídka!

Autor | Aktuality | Úterý 5 června 2012 7.30

Sci-fi komedie, ve které si s mimozemskou invazí budou muset poradit civilisté bez podpory národní gardy, mariňáků, letectva, nebo námořnictva… Kde jen jsem to už viděl? Ach ano, v povedeném festivalovém Útoku na věžák z konce minulého roku. Tímto ale pravděpodobně veškerá podobnost končí. V Sousedské hlídce totiž nebudeme sledovat eskapády londýnských výrostků a pravděpodobně se úplně vyhneme až hororem zavánějícím pasážím. I když emzáci zřejmě také budou pěkně zubatí, pokud se zrovna nebudou procházet kolem v kůži příslušníka lidské rasy. S nimi se zde bude muset poprat (překvapivě) sousedská hlídka, složená ze čtyř předměstských tatíků, kteří rozhodně netrpí nedostatkem sebevědomí a pro předrsnělý výraz a sprosté slovo nejdou daleko.

Upřímně řečeno, pokud zatím převážně televizní režisér Akiva Shaffer zvládne dostatečně ukočírovat ulítlý scénář, dost možná tu máme jednu z nejlepších žánrových komedií posledních let. Nepopírám, že maximálně upozaděný děj je bez jakékoliv diskuze ultradementní, ale podle trailerů se zdá, že dialogy hlavních protagonistů budou stát opravdu za to. Takže když jich tam bude dostatek a udrží si vtipnost, můžeme být spokojení. A o zbytek se snad postarají vybuchující krávy.

Takhle to dopadá, když vezmou obyčejní chlapi věci do vlastních rukou.

Snímek byl původně ohlášen už někdy před třemi lety, ale kvůli jistým popotahovačkám se začalo natáčet až mnohem později. Kvůli tomu od projektu odstoupil jednak původně zamýšlený režisér David Dobkin, stojící za výbornými Rytíři ze Šanghaje (2003) a také oblíbený komik Will Ferrell, nicméně kvartet Ben Stiller, Vince Vaughn, Jonah Hill a Richard Aoyade jsou sami o sobě dost těžkým kalibrem.

Premiéra je stanovena na 16. srpna 2012.

524 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.