Ocenění

Enderova hra vstupuje na filmová plátna (trailer)

Autor | Aktuality | Středa 8 května 2013 8.10

A je to konečně tady! První krátký trailer k celosvětově úspěšnému románu Enderova hra od O. S. Carda. Příběh, jenž si v době svého vzniku vysloužil ceny Hugo a Nebula a od té doby je považován za jednu z nejlepších literárních science fiction, po mnoha letech příprav vstupuje na filmová plátna. Sedmdesát let poté, co Zemi drtivě napadli mimozemští Termiťané, jsou na vesmírnou vojenskou školu vysílány talentované děti, které jsou nadějí lidstva pro odražení možné další vlny útoku. Roli titulního Endera nakonec získal Asa Butterfield, sekundovat mu budou Harrison Ford (plukovník Graff), Abigail Breslinová (Valentina) a Ben Kingsley (Mazer Rackham). Premiéra snímku byla stanovena na 1. listopadu 2013.

1 467 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 4 »

 1. Komentáře by Cloudy — 7.8.2013 @ 10.01

  Nový trailer má všechny předpoklady k tomu, aby citlivější fanoušky románu rozbrečel. Pokud je to, co ukázka představuje, pouze výsek z poslední řekněme čtvrhodinky, pak je všechno ok. Ale spíš tvůrce podezírám z toho, že se v duchu Muže z oceli nechali zlákat neúměrně roztaženým akčním finále. Alespoň nás nemusí trápit zpracování Mluvčiho za mrtvé, protože pochybuji, že by někdo s něčím takovým chtěl přijít do kin jako s pokračováním filmové Enderovy hry. I když .. producenti jsou v tomto směru nevypočitatelní.

 2. Komentáře by idle — 7.8.2013 @ 10.10

  Já se na to nebudu koukat. Počkám na film.

 3. Komentáře by standa.e — 7.8.2013 @ 10.27

  Na tom traileru je fascinující hlavně to, že nepokrytě prozrazuje vyvrcholení té vnější akční/bojové linie (a jiné se vlastně ani nedrží). Mluvčí za mrtvé by ve své původní podobě dnes prošel snad jenom Nolanovi, ale ten by zase neodolal okouzlit nás okázalostí a překombinovaností…
  On je Mluvčí za mrtvé v podstatě ideální materiál pro nízkonákladový konverzační snímek „evropského typu“, jenomže… No, knihu máme ve své knihovně a nejlepší 3D projekci ve své vlastní fantasii… 😉

 4. Komentáře by Cloudy — 7.8.2013 @ 10.50

  Já bych čekal, že i Enderova hra je předlohou pro nízkonákladový film, ale nějak se to vymklo. Ale co no, pro tyhle adaptace Slunce nesvítí.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.