Ocenění

Ennis představí Nicka Furyho v roli Mírotvůrce

Autor | Aktuality | Středa 30 května 2012 8.00

Nick Fury je drsňák, to se ví, není to žádný zvláštními schopnostmi namakaný superhrdina, ale voják s tuhým kořínkem, který superhrdinům šéfuje v čele organizace SHIELD. V českém překladu se nám už párkrát představil, a to nemluvím jen o marveláckých velkofilmech, jimž nedávno nasadila pomyslnou korunu týmovka Avengers. Role šéfa téhle skupinky se zhostil už v Millarových komiksových Ultimates a v hlavní roli se blýskl v Ennisově Bůh ochraňuj válku. Garth Ennis se svým parťákem, kreslířem Darickem Robertsonem, jsou rovněž autory minisérie Fury: Mírotvůrce, kterou nám již brzy hezky v jednom svazku předhodí BB art. Místo chlápka více než zralého věku se nám tu Fury představí ve svých nejlepších letech, ale nebude to o nic méně krvavá podívaná, na to vemte jed…

Garth Ennis & Darick Robertseon: Fury: Mírotvůrce

brožovaná, překlad Štěpán Kopřiva, 144 stran, 399 Kč, vychází 25. července 2012

Unikátní pohled do duše válečníka, o kterém jste si jenom mysleli, že ho znáte.

Ještě před S.H.I.E.L.D.em, ještě před Howling Commandos… Nick Fury bojoval na krví nasáklých tuniských pahorcích. A když byl jeho pluk zmasakrován Němci, Fury odvrávoral do pouště zemřít. Jenže místo toho se setkal tváří v tvář se svou budoucností.

Nyní, o dva roky později, je vyslán na zoufalou misi: má provést atentát, na jehož úspěchu závisí porážka nacistického Německa. Terčem je polní maršál Stephen Barkhorn, muž zodpovědný za tuniská jatka. Ale na Furyho číhá pár překvapení. Ukáže se, že jeho úkol bude poněkud jiný, než se ze začátku zdálo. Hluboko za nepřátelskými liniemi čeká odhalení, které způsobí, že Nick Fury poruší rozkazy… a začne bojovat svou vlastní válku.

Kniha Fury: Mírotvůrce obsahuje sešity 1-6 stejnojmenné minisérie, psané Garthem Ennisem (PreacherHitmanGhost RiderPunisher) a kreslené Darrickem Robertsonem (TransmetropolitanPunisher: Od kolébky do hrobuFury: Bůh ochraňuj válku).

782 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.