Ocenění

FanCity se vrací z Prahy do Chotěboře (pozvánka)

Autor | Aktuality | Středa 9 října 2013 7.15

Třetí ročník festivalu sci-fi, fantasy a her proběhne v Chotěboři, v nově otevřeném hotelu Fantazie, ve dnech 25. až 29. října 2013. Hlavním lákadlem programu jsou čtyři souběžné programové linie (sci-fi, fantasy, hry a literatura+věda) a velká herna videoher a stolních her. Z několika důvodů jsme se pro aktuální ročník FanCity rozhodli pro změnu. Místo obřího podzimního FanCity v Praze pořádáme hned několik menších festivalů v Chotěboři, kde v roce 1999 vznikl Festival Fantazie Speciál, předchůdce FanCity. Za sebou máme festival deskových her Deskofobie Live, před sebou FanCity, hororový festival Bloody Xmas a silvestrovský Silicon.

Fanoušci se na FanCity mohou naučit hrát a mohou si pořádně zahrát ve velké herně (až 40 konzolí, 30 počítačů a 30 stolů pro deskové hry) videohry, hry hudební, deskové i karetní. Nechybí prezentace novinek a přednášky o videohrách, soutěže a turnaje o ceny. Oproti loňskému roku fanoušky nečeká Minecraft. Program je připraven i pro fanoušky sci-fi seriálů, kteří se seznámí s novinkami na seriálové scéně a připomenou si své oblíbené v řadě přednášek, projekcí a soutěží SeriesConu. Na své si přijdou i fanoušci fenoménu Hobit a Pán Prstenů, ale i fanoušci Merlina a dalších fantasy světů a hrdinů v linii Fantasy & History. Literárně-vědecký program je připravovaný ve spolupráci se spisovateli, výtvarníky, redaktory, odborníky a vědci. Speciální program nabídne divadelní představení, výstavu hororových obrazů ve spolupráci s Galerií Nemesis, filmové projekce, tombolu… Festivalový program se odehrává v nově otevřeném hotelu Fantazie, který prochází rekonstrukcí, aby poskytl lepší zázemí festivalům fantastiky a her a dalším akcím v roce 2014. Pro fanoušky je připraveno bohaté občerstvení včetně čajoFFny, vstupné a ubytování je levnější, než na Festivalu fantazie.

Další informace naleznete na stránkách www.fancity.cz a www.hotelfantazie.cz.

FanCity navazuje na desetiletou tradici s původním názvem Festival fantazie Speciál, který se konal v městečku Chotěboř na Vysočině. Patří do série spolu s Festivalem fantazie (od 1996, největší v ČR, z největších v Evropě), PragoFFestem, GameFFestem a dalšími FFestivaly. První ročník redesignovaného festivalu se uskutečnil v roce 2011 v prostorách KC Novodvorská na pražské Lhotce. Hlavními hosty se vedle tuzemské elity spisovatelů v žánrech sci-fi, fantasy a horor stali zejména zahraniční herci Danny John-Jules (Kocour v sitcomu Červený trpaslík) či Tony Amendola (představitel jaffského mistra Bra‘taca z Hvězdné brány) a herečky Georgina Leonidas (postava Katie Bell z Harryho Pottera) a Rekha Sharma (Tory Foster ze seriálu Battlestar Galactica). Druhý ročník přivedl herce Gary Grahama (JAG, Star Trek: Enteprise, Lebkouni), Garetha David-Lloyda – (Doctor Who a Torchwood), Alainu Huffman – (Smallville, Stargate Universe, CSI), ale hlavní úspěch sklidil první oficiální fanouškovský festival pro hráče Minecraftu = Český Craftcon.

Václav Pravda

603 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.