Ocenění

Fantastické TV seriály na podzim roku 2013 (trailermánie)

Autor | Aktuality | Středa 5 června 2013 8.10

Letošní sezóna nám opět nabízí poměrně dost nových televizních seriálů různých televizních stanic a českým divákům tak nezbývá než doufat, že se některé z nich objeví i v nabídce domácích televizí. V dnešní trailermánii si krátce představíme hned tři chystané novinky a půjde o pěkně rozmanitou nabídku, snad si tedy vybere každý. Seriál The Tomorrow People nám poskytne pohled na boj nového evolučního stupně lidstva o přežití. Mysteriózní bitva mezi dobrem a zlem se postupně odkryje v zajímavém seriálu Sleepy Hollow. A fanynky drsného hezouna Joshe Hallowaye si přijdou na své ve špionažní sérii Intelligence, kde „Sawyer z Lostu“ vedle své krásy konečně přijde i k rozumu!

THE TOMORROW PEOPLE

Začneme seriálem The Tomorrow People televizní stanice CW. Skupina mladých a krásných hrdinů jsou zde dalším stupínkem v evoluci lidstva a zároveň zástupci generace, která se rodí s nadlidskými schopnostmi (teleportace, telepatie). Jejich protivníkem bude polovojenská vědecká organizace Ultra, která se nebude příkladně štítit použít jakékoli prostředky k dosažení svých zlovolných cílů. Prozatím dělá seriál dojem další líbivé zábavy pro teenagery, ale budiž jim přáno. Kladem podobných současných seriálů je alespoň to, že citově labilní upíry střídá vlna dystopické science fiction. Těžko ale říct, zda nám seriál přinese něco nového, co jsme ještě v Heroes, Alphas či v britsky nekonformních Misfits neviděli.

SLEEPY HOLLOW

O něco zajímavěji vyhlíží seriál Sleepy Hollow televizní stanice Fox. Jak už název napovídá, půjde o moderní zpracování klasické Legendy o Ospalé díře z pera Washingtona Irvinga, kterou možná znáte alespoň díky stejnojmennému filmovému zpracování s Johnny Deppem. Mysteriózní série se soustředí na pátrání Ichaboda Cranea (vojáka původem z dob americké občanské války) a šerifky současné Ospalé díry po příčinách nadpřirozených událostí, které mají souvislost s mnohem větší a důležitější bitvou mezi dobrem a zlem. Mezi tvůrci seriálu nechybí dobře známá dvojice Roberto Orci and Alex Kurtzman, která přepracovala původní scénář Philipa Iscova. Režie pilotního dílu se ujal Len „Underworld“ Wiseman.

INTELLIGENCE

Televizní stanice CBS nám letos na podzim přinese seriál Intelligence s drsným sympaťákem Joshem Hollowayem v roli tajného agenta s čipem umístěným přímo v mozkové kůře. Takové udělátko se hodí na řadu různých věcí, jak ostatně ukazuje sám trailer. Agent Gabriel tak nemá problémy s přístupem na internet, wifi, telefonní nebo satelitní síť. Na druhou stranu představuje podobná moc v rukou jedince značné riziko, které je samozřejmě nutné kontrolovat.

1 948 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.