Ocenění

Dan Simmons přináší drogu zvanou Flashback

Autor | Aktuality | Pondělí 6 června 2011 11.00

Dan Simmons si u nás vybudoval pověst autora, jehož romány snad ani nemohou nikoho zklamat, přestože má ve zvyku často střídat žánry a témata svých prací. Nakladatelství Plejáda (od Dana Simmonse už u nás vydalo romány Drood a Black Hills) hodlá v červnu tohoto roku vydat autorův nejnovější román Flashback, v němž se po delší době opět vrátil k žánru science fiction. Droga zvaná Flashback zde v těžkých časech ekonomické i politické krize přínáší těžko zkoušeným lidem tolik vytoužený odpočinek při znovuprožití radostných vzpomínek. Místo obsáhlé space opery ze vzdálené budoucnosti tak čekejme spíše realistický obraz našeho světa v roce 2036. Román vznikl na základě i u nás vydané povídky „Vzpomínka“ (česky vyšla ve sbírce Láskosmrt).

Dan Simmons: Flashback

vázaná, 480 stran, 349 Kč, vydá nakladatelství Plejáda v červnu 2011

Spojené státy roku 2036 už ani zdaleka nejsou takovou velmocí jako dřív. Zmítá jimi ekonomická i politická nestabilita, násilí a terorismus. Všudypřítomný rozklad ještě navíc urychluje fakt, že většina obyvatel je závislá na vysoce návykové droze zvané Flashback. Ta svým uživatelům umožňuje znovu si prožít nejradostnější a nejlepší zážitky.

I bývalý policista Nick Bottom tráví ve flashbackovém opojení takřka veškerý svůj čas. Chce si takto připomenout chvíle strávené s milovanou manželkou, která zahynula při autonehodě. Jednoho dne dostane Nick i přes svůj zbídačený stav nabídku spolupráce, a to přímo od mocného japonského magnáta Nakamury, jehož syn byl před šesti lety brutálně zavražděn. Ani během tak dlouhé doby se nepodařilo zjistit, kdo za tímto ohavným zločinem stojí. A právě Nick se o to nyní má pokusit znovu – vždyť právě on tenkrát vedl vyšetřování a má mnoho cenných vzpomínek, které by mohly vést k odhalení pravdy, zvlášť když se k nim vrátí pod vlivem Flashbacku.

Během nebezpečného pátrání postupně vyvstávají na povrch velmi znepokojivé skutečnosti. Navíc se Nick dozví, že do celé záležitosti byla nějak zapletena i jeho vlastní žena…

814 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 3 »

  1. Komentáře by Apu — 6.6.2011 @ 11.19

    Teď už jen Endymion od Laseru a budu spokojený. Tedy pokud se Kantos dobře prodává.

  2. Komentáře by Martin Sust — 6.6.2011 @ 16.48

    No, na Endymion si budeme muset trochu počkat, uvidíme, jak „rychle“ se s tím David Záleský popere, není to jednoduchý překlad. Ještě předtím se však objeví zase nějaký ten horor 🙂

  3. Komentáře by virtas — 6.6.2011 @ 20.26

    Horor? Tak to se těším. Připravím si kasičku 🙂

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.