Ocenění

G.I. Joe chystají Odvetu

Autor | Aktuality | Středa 25 ledna 2012 10.00

Jsou tomu skoro tři roky, co byl do kin uveden akční výplach G.I. Joe (2009), inspirující se v USA populární sérií plastových figurek, ehm… Ať už to zní jakkoliv blbě, výsledek zase tak špatný není. Tedy, příběh je plytký, dialogy tupé a patriotismu přehršel, ale akce povedená, triky ucházející a přestože zdne pravidelně exploduje, co může, pořád je výbuchů méně, než v průměrném dílu Strážců vesmíru. Inu, pokud člověk touží na hodinu a půl vypnout, lépe svůj účel naplní snad jen Komando (1985). Každopádně, protože si Joeové nechali otevřená zadní vrátka pro sequel a očividně na sebe vydělali, dočkáme se letos v srpnu přímého pokračování, které samozřejmě bude akčnější (pokud to vůbec jde), velkolepější a nabité novými tvářemi.

Těžko čekat od jednoduše pojmenovaného G.I. Joe: Odplata něco jiného, než nabídl už první díl, ale čert to vem. Zase tu bude stát banda těch nejsprávnějších správňáků proti armádám nejzlotřilejších zloduchů a dokud bude kamera přelétat z jednoho bojiště na druhé, nuda nehrozí. O nic jiného koneckonců (a díkybohu) ani nejde. Navíc se zdá, že tentokrát to naši milí hrdinové nebudou mít tak jednoduché, jako posledně. Organizace Cobra totiž sice utrpěla ránu, ale zároveň stihla odstranit prezidenta Spojených států a infiltrovat Bílý dům, takže má momentálně pod palcem určitě poněkud lepší arsenál, než nějaké trapné nanoboty schopné sežrat celou planetu…

Možná trochu zamrzí absence značné části původních postav, ale náhrada za ně je neméně slibná. Ze starých známých se vrátí Channing Tatum, Ray Park, Byung-hun Lee a Arnold Voosloo, alias mistr převleků Zartan, který se podělí o roli prezidenta s taktéž navrátivším se Jonathanem Prycem. Co se týče nových tváří, stejně jako Rychle a zběsile 5 (2011) si pro sebe i tenhle film  nejspíš  ukradne Dwayne „The Rock“ Johnson, který se, doufejme, nadobro vymanil z chapadel trapných komedií. I když kdoví, o přízeň diváků se dosti překvapivě popere s Brucem Willisem a pár lidí si na Odplatu bezpochyby zajde i díky oblíbenému Rayi Stevensonovi.

1 347 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by idle — 25.1.2012 @ 10.43

    Hele, nechcete korektora? Je mi trapné být za grammar nazi, ale na druhou stranu by bylo škoda nepomoct, když můžu.

  2. Komentáře by Martin Sust — 25.1.2012 @ 13.01

    Jednu dobrovolnici už máme, ale nestíhá. Cokoli co najdeš, napiš mi do e-mailu a já to obratem opravím. Rozhodně díky 🙂

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.