Ocenění

Ganymédes – Další příběh Mechanického století (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 15 ledna 2013 7.40

Steampunk vládne a začíná si podmaňovat i český trh. Jakýmsi věrozvěstem je u nás Cherie Priestová s jejími příběhy z Mechanického století. Série započala úspěšným románem Zemětřas (2009), po němž v rychlém sledu následoval krátký román Clementine (2010) a dále romány Bitevník (2010) a Ganymédes (2011). Posledně jmenovaný titul nyní přichází i na český trh tradičně pod hlavičkou nakladatelství Triton, které musíme pochválit za rychlé vydání celé série. Vedle několika povídek nám tak v překladu prozatím zbývá román The Inexplicables (2012), ovšem Priestová samozřejmě svůj čtenářsky populární svět jen tak neopustí a do budoucna chystá další svazky. Lze předpokládat, že se jich i my dočkáme s jen minimálním časovým odstupem, což je jistě skvělá zpráva pro milovníky párou zahalených světů.

Cherie Priest: Ganymédes

brožovaná, překlad Zdeněk Uherčík, obálka Jon Foster, 320 stran, vydává Triton

Na dně jezera Pontchartrain spočívá děs budící ponorka Ganymédes. Válečný stroj, který by dokázal ukončit válku, kdyby se našel někdo, kdo by jej dokázal ovládat. A kdyby v jeho útrobách nenašel smrt každý, kdo do něj kdy vstoupil…

New Orleans není zrovna místem, které by Andan Cly toužil znovu navštívit, ale poté, co dostane telegram s pracovní nabídkou, naskytne se mu možnost spojit dva výnosné obchody. Tomu nelze odolat! Vydává se tedy na cestu, aniž by měl tušení, do čeho se pouští.

Ukázka z knihy

596 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.