Ocenění

Grim Night varuje před Smrťáky

Autor | Aktuality | Pondělí 7 listopadu 2011 9.00

Hororové snímky poslední dobou originalitou zrovna nehýří, stačí se podívat na sice povedené, ale už třetí zrecyklování námětu snímku Paranormal Activity (2007), případně sérii [REC], kterou odstartoval kladně přijatý první díl před čtyřmi lety, posléze vyšla dvojka a chystají se ještě další dvě pokračování. Světlou výjimku by mohl představovat velmi zajímavě vyhlížející projekt debutující scénáristické dvojice, Brandona Besteheidera a Allena Beye, kteří se svým námětem uspěli u studia Universal. Grim Night má před sebou dlouhou cestu (podle prvních informací se ho nedočkáme dřív, než v roce 2014), ale kdo viděl bezmála dvouminutový trailer, nepochybuje, že půjde o kvalitní podívanou. Koncept filmu se jeví naprosto neotřele a už jen zmíněná ukázka je skutečně působivá.

Abyste rozuměli, základní myšlenka Grim Night je, že jednu určitou noc v roce se všude po světě zjeví Smrťáci (v originále Grimové). Znáte to – černé kápě, vyzáblé končetiny, odér smrti z nedostatečné ústní hygieny… Každopádně tihle tvorové nemají až tolik společného se spravedlivou tetkou Zubatou, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jakmile se totiž dostanou na náš svět, jediné, po čem pasou, je výroba co možná největšího počtu mrtvol, z čehož lidstvo zrovna dvakrát na větvi není. A maloměstská rodina, pro kterou si Smrťáci přijdou a jejíž osudy budeme ve snímku sledovat už vůbec ne.

Zabodovat by Grim Night mohla, podobně jako nadějná Bekmambetova Černá hodina (2011), civilnějším podáním a ani znatelný nižší rozpočet by nemusel být na škodu. Dobré lekačky se dají vykouzlit i bez drahých triků a hutná atmosféra také. Právě její budování prostřednictvím radiového vysílání, či billboardů a letáků varujících před střetnutím se Smrťáky je jedním slovem geniální.

475 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by adam — 7.11.2011 @ 13.38

    kde som to len cital,
    ze by P.K.Dick? 🙂

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.