Ocenění

Heavy Metal čeká televizní zpracování

Autor | Aktuality | Středa 9 května 2012 8.30

Některým z vás se možná dostal pod ruku komiksový časopis Heavy Metal, který se profiluje jako přední světový fantasy magazín pro dospělé a najdete v něm přirozeně spoustu fantastického obrázkového čtiva. Většina se ale spíše doslechla o stejnojmenném animovaném filmu z roku 1981, jenž je tvořen několika zadaptovanými příběhy původem právě z tohoto časopisu. Na tehdejší dobu šlo o poměrně odvážné dílo, kloubící v sobě brutalitu a erotiku, okořeněné jaksepatří nářezovou hudbou. Pokračování z přelomu tisíciletí už tolik neuspělo, nicméně do světa Heavy Metalu se snad podíváme znovu už v blízké budoucnosti. V přípravě je totiž televizní seriál Metal Hurlant Chronicles ve francouzsko-britské koprodukci, který budí zájem nejen sám o sobě, ale rovnež povedeným trailerem.

Co se názvu týče, odvolává se na původní francouzské pojmenování média (Metal Hurlant). Zvučnější Heavy Metal se vžil ve Spojených státech, odkud se šířil dál. Ale vraťme se k seriálu. S tím je trochu potíž, protože ačkoliv se o něm něco málo prvně napsalo už před rokem, pořádné info aby jeden pohledal. Jedinou potvrzenou věcí tak zůstává seznam zainteresovaných herců, čítající například i jména Scotta Adkinse či Michaela Jai Whitea, kteří si spolu zahráli v Neporazitelném II: Poslední zůstává (2006) a jejichž úloha zde bude zřejmě podobná: Čeká je vzájemný souboj. Jmenovat můžeme ale i další členy klubu rváčů, Matta Mullinse a Darrena Shahlaviho, pro změnu z webseriálu Mortal Kombat: Legacy (2011). V jedné z epizod se pak objeví i bladerunnerovský replikant Rutger Hauer, nebo podplukovník John Sheppard z Hvězdné brány: Alantida (2004), Joe Flanigan.

Tolik testosteronu nahromaděného na jednom místě může být zdraví škodlivé.

Hned od začátku se počítalo s natočením rovnou dvou sérií, přičemž první čítá šest plus mínus třicetiminutových dílů. Pokaždé by přitom mělo jít o úplně jiný příběh, s jinými postavami a zasazením a nic neobvyklého nebude ani změna žánru (v rámci fantastiky). Jediný problém je, že ačkoliv se Metal Hurlant Chronicles měly na obrazovkách objevit už minulý měsíc, zatím jsme se dočkali pouze zmíněné upoutávky. Snad se tedy nejedná o další ze zrušených projektů, jako se tomu stalo u zde nedávno ohlášené Battlestar Galactiky: Blood and Chrome.

729 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.