Ocenění

Hledání Jara je komiksem nejen O sněhu… (preview)

Autor | Aktuality | Sobota 25 října 2014 7.30

Romana Bílka dobře znáte z komiksových recenzí na našem webu. Ve spolupráci s kreslířem Pavlem Talašem se věnuje rovněž komiksu O sněhu a to v různých podobách. Podílel se na scénáři k dosud nejucelenější sněhové sbírce 100x O sněhu (2013) a má na svědomí rovněž scénář k sedmistránkovému kraťasu Inverze (2013). Je také otcem námětu k novému celobarevnému komiksu Hledání Jara (2014), který na knižní trh nedávno uvedlo naše nakladatelství Konektor XB-1. Mezitím na webzinu Vlčí Bouda najdete rovněž pravidelný strip Sněhulení a v současnosti se rodí příběhy Zrnka času určené pro ty nejmenší čtenáře. Jak je vidět, komiks O sněhu se má čile k světu a vy si ho nenechte ujít…

Roman Bílek a Pavel Pata Talaš: O sněhu – Hledání Jara

brožovaná, obálka Pavel Talaš, 72 stran, 290 Kč, vydalo nakladatelství Konektor XB-1

Sníh, sníh a zase jen sníh… Ráno se vzbudíte, podíváte se z okna a všude bílo. Obléknete se, vezmete lopatu, hrablo a jdete odhazovat sníh. Jen co práci dokončíte, můžete začít znovu. Sněží totiž neustále. Cestou domů uklouznete na ledu, narazíte si kostrč a aby toho nebylo málo – o tvář se vám rozpleskne sněhová koule. Ještěže zima trvá jen pár měsíců v roce. Představte si však, že zima trvá celý rok! Sníh, led, zima, rýma… a přesně to se děje našemu hrdinovi.

O autorech:

Roman BEESEE Bílek – Komiksový scenárista a publicista (BubbleGunKomiksFest! revueChyba zine a Vichřice), spoluvydavatel komiksového fanzinu BubbleGun, recenzent komiksů, filmů a knih na internetových portálech KoCoGeL, XB-1 Vlčí Bouda. Občasný pisatel povídek – oficiálně vyšla jeho povídka Synek ze závalu ve sborníku Ježíšku, já chci plamenomet (2004). A chystá se další. Také působí jako hudební publicista v internetovém magazínu KidsAndHeroes a podzemních fanzinech Hlasatel, Buryzone, Trhavina a Hluboká orba. Rozjel s kumpány z Ostravy webzine Vlčí Bouda točící se kolem sci-fi, komiksu, hororu, fantasy atd. Tam také původně dělal šéfredaktora a v současnosti na stránky stále přispívá. Mimo jiné i stripem Sněhulení, který vymýšlí společně s Pavlem Talašem.

Pavel PATA Talaš  komiksový kreslíř a ilustrátor, který má na svědomí to, že tato sněhová mánie vůbec vznikla. Samorost bez výtvarného vzdělání, co si dělá věci tak, jak se mu líbí. Publikoval ve fanzinech Bubble GunVichřice a Chyba. Dále se zabývá knižní ilustrací, zakázkovým kreslením a v posledních měsících intenzivně pracuje na novém komiksu XIO, který je tak trochu slátaninou sci-fi a fantasy s prvky humoru. Dále pracuje i na dalších projektech souvisejících s komiksovou sérií O sněhu.

 

1 490 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.