Ocenění

Petra Neomillnerová pořádá krvavý Hon na lišku

Autor | Aktuality | Čtvrtek 20 října 2011 9.30

Zdá se, že se letos už nedočkáme dalších dobrodružství zaklínačky Loty ani upírky Tiny Salo, ovšem Petra Neomillnerová má v záloze ještě čarodějku Moire, která se přesunula od nakladatelství Triton (povídková sbírka Vlastní krev z roku 2006) a Fantom Print (úvodní román Nakažení ze série Písně čarodějky z roku 2007) do nové edice Fantastická epocha nakladatelství Epocha. Po dlouhých letech marného čekání se tak fanoušci Moire i jejího přítele Desmonda konečně dočkají druhého svazku románové série. Tentokrát se čarodějka na vrcholu své moci musí vypořádat nejen s avantýrami znuděného Desmonda, ale i se zradou v samotném jádru Bratrstva, v jehož čele stojí. A jak už to u žen bývá, domnělá slabost se rychle mění v prudký hněv, jenž jako bouře smete všechny nepřátele…

Petra Neomillnerová: Písně čarodějky II – Hon na lišku

brožovaná, obálka Roman Kýbus, na listopad chystá nakladatelství Epocha v edici Fantastická epocha

Čarodějka Moire se po událostech popsaných v románu Nakažení stává mocnou ženou. Byla zvolena představenou Bratrstva, a i když toto společenství mágů přišlo v poslední době o část moci, pořád ještě dokáže mnohé ovlivnit. Moire má navíc důvěrné vztahy k Layele, sektě válečných čarodějů, takže se její postavení zdá nezpochybnitelné.
Čarodějka však přesto není šťastná. Desmond, její přítel a milenec, má pocit, že ho potřebuje jen k udržení dekora, případně k zahřívání lože, na kterém se sama navíc moc nezdržuje, takže si hledá zábavu jinde a Moire jeho avantýry těžko snáší. I proto přijímá pozvání, aby se spolu s layelskými čaroději zúčastnila bojů v Posensku.
Tam se však situace komplikuje, Moire zajmou nepřátelé, čarodějce se podaří uprchnout a na útěku rozkrývá důvody posenské války. Když se jí konečně podaří spojit s Rabem a Layelánci, dozvídá se, že v Ostwegenu mají problémy druidi. Při pátrání po zdroji intrik, které ohrožují Ostwegen i Posensko, pak nachází zrádce přímo v jádru Bratrstva.
Čarodějka si vyčítá slabost, zároveň ale také zuří a její hněv si nezadá s řáděním živlů.

856 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.