Ocenění

Hrdina Wellsovy knihy není seriovým vrahem!

Autor | Aktuality | Úterý 7 února 2012 9.45

Na Cenu Johna W. Campbella nominovaný americký spisovatel Dan Wells přichází na český trh s úspěšným románovým debutem, úvodním dílem trilogie pro mládež, jež spojuje prvky detektivky s nadpřirozeným hororem. Kniha je srovnávána s literárně-televizním fenoménem Dextera Morgana, ovšem dospívající hrdina Dana Wellse svého „temného pasažéra“ svázal natolik pevnými pravidly, že ho alespoň prozatím drží hezky za zdmi svého sebeovládání. Místo vraždění tak tráví svůj čas za zdmi márnice fascinován příběhy skutečných sériových vrahů a to až do doby, kdy do jeho poklidného života vtrhnou dramatické události a on se pustí po stopě vraha, jenž není tak obyčejným, jak by se zprvu mohlo zdát. Zní to jako „foglarovky“ pro současnou mládež…

Dan Wells: Nejsem sériový vrah (I Am Not a Serial Killer)

vázaná, překlad Radim Zetka, 224 stran, 199 Kč, vychází 8. 2. 2012

Líbí se Vám fascinující, morbidní a originální příběhy o Dexterovi od Jeffa Lindsaye? Pak vás chytne i styl vyprávění Dana Wellse a jeho debut o klukovi, který je posedlý sériovými vrahy.

Patnáctiletý John Wayne Cleaver je nebezpečný a dobře to ví. Je posedlý sériovými vrahy. Nechce se však stát jedním z nich, a proto si ve svém vlastním zájmu – a v zájmu bezpečí svých blízkých – stanovil přísná pravidla, jimiž se řídí. Snaží se žít normální život tak, jako by šlo o soukromé náboženství, které jej může ochránit před zatracením.

Johnova matka provozuje pohřební ústav a s mrtvými těly se tak setkává od dětství. Vlastně je má rád. Mrtvoly nevyžadují ani neočekávají empatii, kterou John neumí poskytnout. Možná proto rozpozná, že na těle, které policie nalezla v jedné zadní uličce, je něco divného – a uvědomí si, co tato odlišnost znamená.

Poprvé se tak John musí postavit tváří v tvář nebezpečí, které nevychází přímo z něj a neumí je ovládat. Zlu, jež může ohrozit všechno a všechny, které by měl mít rád – kdyby ovšem mohl.


685 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.